YouTube’da HDR dönemi başlıyor

YouTube'daki videoların renk ve detay düzeyi, firmanın finansal yöneticisi Robert Kyncl tarafından yapılan bir açıklamaya göre önümüzdeki dönemde daha da artacak. Kyncl, 2016 etkinliklerinde verdiği demeçte popüler video paylaşım platformunun yakında HDR (High Dynamic Range) videoları destekleyeceğini belirtti.

Halihazırda hem Amazon, Instant Video ve gibi içerik sağlayıcı firmalar hem de , Sony, ve Panasonic gibi donanım üreticileri HDR formatını destekleyeceklerini açıkladılar. Dolayııyla söz konusu format, şu anda teknoloji dünyasının oldukça ilgi gören başlıklarından biri. Zira HDR video deneyiminden tam anlamıyla yararlanabilmek için de bu formatı destekleyen bir kaynağın yanında HDR uyumlu bir cihazınızın olması gerekiyor.

HDR standardı aynı zamanda Ultra HD Blu-ray formatın bir parçası olarak kullanıma sunulacak. Bu format da esasında, o piksellerin gerektirdiği süper hızlı geniş bantlı internet bağlantısına duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran bir fiziksel disk üzerinde bulunan 4K videoyla eşdeğer.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir