Android BlackBerry Priv Geliyor

efsanesi, son birkaç yıldır paslanmaya yüz tutmuş, akıllarda kalan isimlerden olmaya başlamıştı. Her ne kadar farklı 10 işletim sistemli telefonlarla, tekrar eski günlerine dönmeye çalışsa da , ne yazık ki istediği popülariteyi yeniden kazanamamıştı.

Bir süredir kötü giden bu gidişata bir dur demek isteyen BlackBerry, uzun zamandır birçok sızıntı ve söylentiye konu olan işletim sistemi taşıyan bir model ile, taraf değiştirmeyi uygun bulmuş

Söz edildiği gibi, BlackBerry ismi ile Android işletim sisteminin anılıyor olması, bir durum değil. Daha önceleri BlackBerry olarak ifade edilen Android işletim sistemli BlackBerry modelinin, aslında Venice kod adlı BlackBerry olduğu ortaya çıktı!

Android işletim sistemli BlackBerry Priv, doğrulandı!
Kısa süre önce bir açıklama yapan BlackBerry aktif görevini üstlenen , Android işletim sistemli BlackBerry Priv modelini, resmi ağızdan doğrulamış oldu. Yapılan bir röportaj ile açıklamalarda bulunan John , sadece Android BlackBerry Priv ismini vermekle kalmadı, cihaz hakkında önemli detaylarını ve BlackBerry’nin beklentilerini de kaydetti.

Sızıntı görseller ışığında tasarım detaylarına değinmeden önce, John Chen’in yaptığı BlackBerry Priv beklentilerine değinmekte fayda.

John Chen’in iddialarına göre Yeni BlackBerry Priv, akıllı telefon dünyasının, mevcut birtakım boşluklarını doldurmak amacı ile tüketicilerin beğenisine sunulacak. Bu açıklıklar ile ilgili detaylar kaydeden Chen, kullanıcıların kişisel güvenlikleri ile ilgili sorunlarına çözüm getirecek olan BackBerry Priv modelinin, hem Android yeteneklerini hem de bu yeteneklerin BlackBerry’nin nam salmış güvenliği ile birliktelik taşıyacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir