mirc indir

Cnick Komutları

Cnick Komutları
 • Lisans:
 • Dil Desteği:
 • İşletim Sistemi:
 • Dosya Boyutu:
 • Üretici:
 • Eklenme Tarihi:
 • Ücretsiz
 • Türkçe
 • Win7/Vista/WinXP/Win...
 • 15.8 MB
 • view larger
 • 2 Aralık 2015
İndirme İşlemi Başlatılıyor..
Dosya indiriliyor bekleyin...

Cnick Komutları İncelemesi

Toplam okunma: 35 kere
Berkay

Cnick Komutları

tarafından 2 Aralık 2015 tarihinde eklendi.
Cnick komutları, mIRC üzerinden sunucuda bulunan kullanıcılara belli parametreler kullanarak renk vermek için kullanılır.
Bu parametreler r, a, n, i, o, v, p, y, l, m ve s parametreleridir.
Şimdi bu parametrelerin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağına bakalım;

Parametresiz: Kanalda belli bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick mask renkkodu prefix

Örnek1: /cnick * 4 @ => Kanalda +o kipine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick * 4 %,@ => Kanalda +h ve +o kiplerine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick Xr!*@* 4 % => Kanalda +h kipine sahip olan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek4: /cnick ????? 4 & => Kanalda +a kipine sahip olan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

r: Cnick listesinde ekli olan kullanıcıyı silmek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -r mask
Örnek: /cnick -r Xr!*@*

a: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -a mask renkkodu

Örnek1: /cnick -a * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -a Xr!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -a ????? 2 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

n: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olmayan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -n mask renkkodu

Örnek1: /cnick -n * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -n Xr!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -n ????? 2 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
i: Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -i mask renkkodu

Örnek1: /cnick -i * 2 => Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -i Xr!*@* 2 => Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -i ????? 2 => Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

o: Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -o mask renkkodu

Örnek1: /cnick -o * 4 => Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -o Xr!*@* 4 => Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -o ????? 4 => Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.


Aop: mIRC’in op listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilir.
Kullanım: /aop -rw mask #Helpteam sunucuismi

Örnek1: /aop Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.

Örnek2: /aop Xr!*@* #Helpteam => Nicki Xr olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Helpteam kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.

Örnek3: /aop Xr!*@* Mynet.bz => Nicki Xr olan kullanıcıya sadece Mynet.bz sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.

Örnek4: /aop Xr!*@* #Helpteam Mynet.bz => Nicki Xr olan kullanıcıya sadece Mynet.bz sunucusunda, sadece #Helpteam kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.

Örnek5: /aop -r Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcıyı op listesinden silmek için kullanılır.

Örnek6: /aop -w Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.

Örnek7: /aop -w Xr!*@* #Helpteam => Nicki Xr olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Helpteam kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.

v: Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -v mask renkkodu

Örnek1: /cnick -v * 2 => Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -v Xr!*@* 2 => Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -v ????? 2 => Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.


Avoice: mIRC’in voice listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilir.
Kullanım: /avoice -rw mask #Helpteam sunucuismi

Örnek1: /avoice Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.

Örnek2: /avoice Xr!*@* #Helpteam => Nicki Xr olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Helpteam kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.

Örnek3: /avoice Xr!*@* Mynet.bz => Nicki Xr olan kullanıcıya sadece Mynet.bz sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.

Örnek4: /avoice Xr!*@* #Helpteam Mynet.bz => Nicki Xr olan kullanıcıya sadece Mynet.bz sunucusunda, sadece #Helpteam kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.

Örnek5: /avoice -r Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcıyı voice listesinden silmek için kullanılır.

Örnek6: /avoice -w Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.

Örnek7: /avoice -w Xr!*@* #Helpteam => Nicki Xr olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Helpteam kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.

p: Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -p mask renkkodu
Örnek1: /cnick -p * 4 => Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -p Xr!*@* 4 => Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -p ????? 4 => Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.


Protect: mIRC’in protect listesine kullanıcı eklemek için kullanılır.
Eklenilen kullanıcı bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise ve başka bir kullanıcı tarafından yetkisi deop yapılır ise, deop yapan kullanıcının yetkisi bizim tarafımızdan deop (-o) yapılacaktır.
Kullanım: /protect -rw mask #Helpteam sunucuismi

Örnek1: /protect Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

Örnek2: /protect Xr!*@* #Helpteam => Nicki Xr olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, #Helpteam kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

Örnek3: /protect Xr!*@* Mynet.bz => Nicki Xr olan kullanıcı sadece Mynet.bz sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

Örnek4: /protect Xr!*@* #Helpteam Mynet.bz => Nicki Xr olan kullanıcı sadece Mynet.bz sunucusunda, #Helpteam kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek5: /protect -r Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcıyı protect listesinden silmek için kullanılır.

Örnek6: /protect -w Xr!*@* => Nicki Xr olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

Örnek7: /protect -w Xr!*@* #Helpteam => Nicki Xr olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, #Helpteam kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

y: Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -y mask renkkodu

Örnek1: /cnick -y * 2 => Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -y Xr!*@* 2 => Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -y ????? 2 => Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

l: Kanalda idle süresine göre kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır. Süre belirtilerek kullanılabilir. Süre dakika cinsinden belirtilmelidir.
Kullanım: /cnick -ldakika mask renkkodu

Örnek1: /cnick -l7 * 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -l7 Xr!*@* 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan Xr nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -l7 ????? 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan nicki 5 haneli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

m: Kullanıcılara sadece gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -m1 mask renkkodu

Örnek1: /cnick -m1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -m1 Xr!*@* 2 => Xr nickine, sadece gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -m1 ????? 2 => Nicki 5 haneli kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır

s: Kullanıcılara sadece nick listesinde renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -s1 mask renkkodu

Örnek1: /cnick -s1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek2: /cnick -s1 Xr!*@* 2 => Xr nickine, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.

Örnek3: /cnick -s1 ????? 2 => Nicki 5 haneli kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Türkçe Mirc Clone KorumaSı başlıklı makalemizde addon, alias ve clone hakkında bilgiler verilmektedir.

Cnick Komutları Hakkında Yorum Yap

Cnick Komutları
En Çok İndirilenler
 • Türkçe mIRC

  Türkçe mIRC programı'nın Türkiye resmi download adresi www.turkirc.com'dur. Türkçe mIRC bugün Türkiye'nin her yerinde kullanılan bir chat sohbet programıdır. Türkçe mirc programı ile sohbet edebilir yepyeni arkadaşlıklar kurabilirsini...

 • HelpOper Script v2

  Sohbet.NET HelpOper Script  Helpoper Script'in 2. versionu ile karşınızdayız. Bu version ile daha çok gelişen scriptimiz sizlere geniş kolaylıklar sağlayacaktır. v2 versionu ile işte HelpOper Script sizlerle.. HelpOper Script, Türkiy...

 • HelpOper Script v3

  DOSYA.CO download LINK HelpOper v.3 Script çıktı! Merakla beklenen sohbet.net Help departmanı birim ekibi tarafından yapılan HelpOper Script v.3 artık sizlerle. Kullanışlı menüleri, kolaylaştırıcı addonları ve göze hitap eden görünüm...

 • Google Tool, Google Tools...

  Nedir ? Google Üzerinde Site Tanıtımı, Site Araçları Düzenlemesi Yapılan Yol - Ne İşe Yarar ? Google üzerinden belli bilgileri çekmeye yarar.. Kullanımı; /google -a [kelime] => Googlede belirttiğiniz kel...

 • Proxy Koruması Çok gelişmiş

  menu menubar,status,channel { . • Proxy Koruması ..Açık:.enable #MKSProxy | echo -a 0,4 Proxy koruması devrede. ..Kapalı:.disable #MKSProxy | echo -a 0,2 Proxy koruması devredışı. } #MKSProxy off alias proxy_ { if ($1) { inc %_ ...

 • Sohbet Script

  [caption id="attachment_5906" align="alignnone" width="300"] Türkçe mirc indirmek için tıklayınız[/caption] Sohbet Script Güncellendi. Kolay menu %100 türkçe kullanım sade ve sış tema ile karşınızda....

 • Kanal Koruma Sistemi addonu

  alias badtara { var %jnk 1 while %jnk <= $nick($1,0) { if $ulist($nick($1,%jnk),badnick,0) { mode $chan +b $nick($1,%jnk) kick $chan $nick($1,%jnk) 1Nickiniz Kanal kurallarına aykırı. 4"/nick yeninickiniz" 1şeklinde nickinizi de...

 • Sc5 Saldırı Koruma Kodu

  ConferenceRoom sunucular için Sc5 saldırılarına kline atan bir koruma hazır kodudur.  Bu kod ile sunucunuzu Sc5 saldırılarına karşı koruyabilirsiniz. Dosyayı indirdiğinizde içerikte kullanımı yazmaktadır. Kodu indirmek için lütfen yuk...

 • Kanal Temizleme Kodu (Tür...

  Basit ve kullanışlı bir koddur kodu mircinizin Alias kısmına ekleyeceksiniz. F8 tuşuna basınca kanalı Türk Bayrağıyla temizleyecektir. Bu kodu indirmek için yukarıda ki programı indir butonunu kullanınız... ...

 • IRC Proxy Koruma Kodu

  IRC Proxy Koruması arayan arkadaşlara yardımcı olacagına inandıgım bir kod paylaşmak istiyorum.. Bu kod ile proxy ipleri sunucuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Kodu indirmek için lütfen yukarıda ki botunu kullanınız. ...

Aranan Kelimeler
 • Cnick Komutları
 • Cnick Komutları indir
 • Cnick Komutları türkçe
 • Cnick Komutları son sürüm


islami sohbet
%d blogcu bunu beğendi: