mirc indir

Spamfilter Komutları Detaylı anlatım

Spamfilter Komutları Detaylı anlatım
 • Lisans:
 • Dil Desteği:
 • İşletim Sistemi:
 • Dosya Boyutu:
 • Üretici:
 • Eklenme Tarihi:
 • Ücretsiz
 • Türkçe
 • Win7/Vista/WinXP/Win...
 • 15.8 MB
 • view larger
 • 10 Şubat 2015
İndirme İşlemi Başlatılıyor..
Dosya indiriliyor bekleyin...

Spamfilter Komutları Detaylı anlatım İncelemesi

Toplam okunma: 260 kere
dELi

Spamfilter Komutları Detaylı anlatım

tarafından 10 Şubat 2015 tarihinde eklendi.

mIRClogo

Spamfilter spam,reklam,worm ve diğer türlerde ki istenmeyen durumlara karşı yeni bir sistemdir. Badwords sistemi ile benzer çalışır fakat birçok avantajı vardır.

Spamfilter kullanımı aşağıda gösterilmiştir:
/spamfilter [add|del|remove|+|-] [tip] [eylem] [tklsüresi] [sebep] [düzenli-ifade]

Mod tablosu aşağıdadır. incelemek için sayfayı aşağı doğru çekiniz.

[tip] Hedef tipini belirtir:

Karakter: Konfig.Dosyasında Tanımı: Açıklama:
c channel Kanal mesajları
p private Özel mesajlar (kullanıcı->kullanıcı)
n private-notice Özel notice
N channel-notice Kanala notice
P part Part sebebi
q quit Quit sebebi
d dcc DCC dosya ismi
a away Away mesajı
t topic Belirtilen topic
u user Kullanıcı banı, nick!user@host:realname ile eşleşecektir

Çoklu hedefler belirtebilirsiniz, cpNn gibi.

[eylem] Eşleşme gerçekleştiği takdirde uygulanacak eylem (sadece 1 eylem belirtilebilir).

kill Kullanıcıya kill atılır
tempshun Kullanıcının o anlık oturumuna shun atılır (eğer yeniden bağlanırsa shun kalkacaktır)
shun Hosta shun atılır
kline Host için kline eklenir
gline Host için gline eklenir
zline Host için zline eklenir
gzline Host için gzline (global zline) eklenir
block Sadece mesaj bloklanır
dccblock Kullanıcı işaretlenir böylece kullanıcı DCC gönderimi yapamaz
viruschan Bütün kanallardan çıkartılır, set::spamfilter::virus-help-channel ile belirtilen kanala giriş yaptırılır, PONG, ADMIN , ve set::spamfilter::virus-help-channel ile belirtilen kanala msg/notice hariç hiçbir komutu kullanamaz
warn IRCOps’a (Spamfilter snomask ekli) bir notice (uyarı) yollar, ve mesajın engellendiğine dair kullanıcıyı bilgilendir. Başka bir eylem yapılmaz, mesaj engellenmez.
[tklsüresi] Spamfilter tarafından eklenen *line/shun için geçerli olma süresidir, başlangıç değeri için ‘-‘ kullanın veya atlayın (Ör: eğer eylem = ‘block’ ise)
[sebep] Block/*line/shun sebebidir. Burada belirtilen sebep içinde boşluk kullanamazsınız, alt çizgiler (‘_’) boşluk olarak değerlendirilir. Ve çift altçizgi (‘__’) (‘_’) olarak değerlendirilir. Yine aynı şekilde başlangıç değeri için, ‘-‘ kullanın.
[düzenli ifade] bu kısım, hangi ifadenin veya ‘yasak kelime’nin kullanıldığında belirtilen eylemin uygulanacağını bildirilen kısımdır.

İşte bir örnek: /spamfilter add pc gline – – Come watch me on my webcam
Eğer metin come watch me on my webcam (özel mesajda veya kanal mesajında) ise mesaj bloke edilecek ve ardından gline eklenecektir.
Diğer bir örnek: /spamfilter add pc block – – come to irc\..+\..+
Burda belirtilen ifade Hi, come to irc.blah.net metniyle eşleşecektir.vs..
Ve süre/sebep belirtilmiş bir örnek:
/spamfilter add p gline 3h Please_go_to_www.viruscan.xx/nicepage/virus=blah Come watch me on my webcam
Eğer özel mesajda come watch me on my webcam metnine rastlanırsa kullanıcı 3 saat süreliğine belirtilen Please go to www.viruscan.xx/nicepage/virus=blah sebebinden dolayı gline’lı olarak kalacaktır.

/spamfilter komutuyla eklenmiş spam filtreleri bütün ağ boyunca geçerlidir. Kullanıcı/kanal +G modunda olsun olmasın muhakkak çalışacaktır, sadece operler ve servisler (uline) filtrelemeden etkilenmezler.

Aynı zamanda spam filtrelerini konfigürasyon dosyasından da ekleyebilirsiniz fakat bunlar yerel sunucuda geçerli olacaktır(bütün ağ kapsamında değil). Bu spamfilter { } bloğunun kullanımı burada açıklanmıştır.
Örnek:

set::spamfilter::ban-time spamfilter ile eklenen *line/shun için ban süresinin varsayılan değerini değiştirebilmenize olanak sağlar.(varsayılan değeri: 1 gün)

set::spamfilter::ban-reason Varsayılan değeri olarak bir sebep belirtmenize olanak sağlar.(varsayılan değeri: ‘Spam/advertising’)
set::spamfilter::virus-help-channel belirtilen ‘viruschan’ eylemi için bir kanal belirtmenize olanak sağlar. (varsayılan: #help)
set::spamfilter::virus-help-channel-deny yukarıda belirttiğiniz kanala yapılacak bütün normal girişleri bloklamanıza olanak sağlar.(varsayılan değeri: no)

Yavaş Spamfilter Algılama
Bir spamfilter regex, ölçüsüz olduğunda IRCd’i yavaşlatabilir. Bu sadece kullandığınız regexe (nasıl regex motoru ve o kollarına) bağlıdır. Bazen çok hızlıdır ve UnrealIRCd saniye başına onların binlercesini uygulayabilir. Diğerleri aşırı derecede yavaş olabilir, uygulaması için bir kaç saniyeyi alablir ve IRCd’i dondurabilir.
Buna karşı yardımcı olmak için, Unreal Yavaş Spamfilter Algılama ile gelir: Her spamfilter için, Unreal her çalışma sırasında çalışmanın ne kadar sürdüğünü kontrol eder. Belli bir kez eğik olduğu andan itibaren IRCd uyaracak ve spamfilteri silecektir.
set::spamfilter::slowdetect-warn ile uyarı yapılandırılır (varsayılan: 250ms) ve set::spamfilter::slowdetect-fatal ile otomatik silme yapılandırılır (varsayılan: 500ms). Her iki yavaş spamfilter algılama ayarlarını devre dışı bırakmak için 0 (sıfır) yapabilirsin.
Bu özellik şu anda Windows üzerinde kullanılamaz.

Bir önceki yazımız olan Kanaldaki herkeze seslenme komutu başlıklı makalemizde /Millet komutu, chat ve Kanaldakilere seslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Spamfilter Komutları Detaylı anlatım Hakkında Yorum Yap

Spamfilter Komutları Detaylı anlatım
En Çok İndirilenler
 • Türkçe mIRC

  Türkçe mIRC programı'nın Türkiye resmi download adresi www.turkirc.com'dur. Türkçe mIRC bugün Türkiye'nin her yerinde kullanılan bir chat sohbet programıdır. Türkçe mirc programı ile sohbet edebilir yepyeni arkadaşlıklar kurabilirsini...

 • HelpOper Script v2

  Sohbet.NET HelpOper Script  Helpoper Script'in 2. versionu ile karşınızdayız. Bu version ile daha çok gelişen scriptimiz sizlere geniş kolaylıklar sağlayacaktır. v2 versionu ile işte HelpOper Script sizlerle.. HelpOper Script, Türkiy...

 • HelpOper Script v3

  DOSYA.CO download LINK HelpOper v.3 Script çıktı! Merakla beklenen sohbet.net Help departmanı birim ekibi tarafından yapılan HelpOper Script v.3 artık sizlerle. Kullanışlı menüleri, kolaylaştırıcı addonları ve göze hitap eden görünüm...

 • Google Tool, Google Tools...

  Nedir ? Google Üzerinde Site Tanıtımı, Site Araçları Düzenlemesi Yapılan Yol - Ne İşe Yarar ? Google üzerinden belli bilgileri çekmeye yarar.. Kullanımı; /google -a [kelime] => Googlede belirttiğiniz kel...

 • Proxy Koruması Çok gelişmiş

  menu menubar,status,channel { . • Proxy Koruması ..Açık:.enable #MKSProxy | echo -a 0,4 Proxy koruması devrede. ..Kapalı:.disable #MKSProxy | echo -a 0,2 Proxy koruması devredışı. } #MKSProxy off alias proxy_ { if ($1) { inc %_ ...

 • Sohbet Script

  [caption id="attachment_5906" align="alignnone" width="300"] Türkçe mirc indirmek için tıklayınız[/caption] Sohbet Script Güncellendi. Kolay menu %100 türkçe kullanım sade ve sış tema ile karşınızda....

 • Kanal Koruma Sistemi addonu

  alias badtara { var %jnk 1 while %jnk <= $nick($1,0) { if $ulist($nick($1,%jnk),badnick,0) { mode $chan +b $nick($1,%jnk) kick $chan $nick($1,%jnk) 1Nickiniz Kanal kurallarına aykırı. 4"/nick yeninickiniz" 1şeklinde nickinizi de...

 • Sc5 Saldırı Koruma Kodu

  ConferenceRoom sunucular için Sc5 saldırılarına kline atan bir koruma hazır kodudur.  Bu kod ile sunucunuzu Sc5 saldırılarına karşı koruyabilirsiniz. Dosyayı indirdiğinizde içerikte kullanımı yazmaktadır. Kodu indirmek için lütfen yuk...

 • Kanal Temizleme Kodu (Tür...

  Basit ve kullanışlı bir koddur kodu mircinizin Alias kısmına ekleyeceksiniz. F8 tuşuna basınca kanalı Türk Bayrağıyla temizleyecektir. Bu kodu indirmek için yukarıda ki programı indir butonunu kullanınız... ...

 • IRC Proxy Koruma Kodu

  IRC Proxy Koruması arayan arkadaşlara yardımcı olacagına inandıgım bir kod paylaşmak istiyorum.. Bu kod ile proxy ipleri sunucuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Kodu indirmek için lütfen yukarıda ki botunu kullanınız. ...

Aranan Kelimeler
 • Spamfilter Komutları Detaylı anlatım
 • Spamfilter Komutları Detaylı anlatım indir
 • Spamfilter Komutları Detaylı anlatım türkçe
 • Spamfilter Komutları Detaylı anlatım son sürüm


islami sohbet
%d blogcu bunu beğendi: