3D Touch Ekran Teknolojisi 2016’da yaygınlaşacak

3D Touch (Force Touch) ekran teknolojisine sahip cihazlar bir elin parmaklarını geçmeyecek ıda. Ancak Apple'ın nesil ekran teknolojisini ve iPhone 6S Plus modellerinde kullanması mobil dünyasında yeni bir donanım kullanımının önünü açacağa benziyor. Huawei'in Mate S'te de yer verdiği ekran teknolojisi ekrana uygulanan basıncın şiddetini algılayarak kullanıcıların Peek (dokunulan uygulamada yer alan içeriklerin ön penceresi) ve Pop (ön izleme penceresindeki içeriği seçerek açma) yapmasını sağlıyor.

1450679720_iphone-6s-3d-touch-display.jpg

3D Touch Ekran Teknolojisi 2016'da yaygınlaşacak

IHS tarafından yayınlanan bir rapora göre önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak akıllı telefonların %25'in (461 milyon) Force Touch ya da 3D Touch ekran teknolojisi yer alacak. Force Touch ekran özelliği büyümesini bir sonraki yılda da devam ettirecek. Yine rapora göre 2018 yılında piyasaya sunulan akıllı telefonların yarısı 3D Touch ekran teknolojisine sahip olacak.

Görünüşe bakılırsa parmak izi tarayıcısının ardından 3D Touch ekran teknolojisi de önümüzdeki yıl orta ve üst seviye telefonlarından neredeyse tamamında göreceğiz.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir