9 Dolarlık Chip Bilgisayar

Kickstarter projeleri kapsamında, ilginç projeler gelmeye ve ihtiyacı olan bağışları aramaya devam ediyor. Bu ilginç projelerin son örneği olan isimli 9 Dolar değerindeki bilgisayar, elde ettiği Kickstarter bağışlarından sonra, satışa sunuluyor!

9 Dolarlık bilgisayar gerçek oldu!
grup geliştirici tarafından hazırlanan ve ismi verilen bu bilgisayar, isminden de anlaşılacağı üzere, küçük devre kartından oluşuyor. Kickstarter üzerinde, 50,000 Dolar bağış barajı ile açılan Chip bilgisayar projesi, barajı geçmekle kalmayıp 2 milyon seviyelerine kadar bağış toplamayı başarmıştı.

Kickstarter projelerinin hemen hepsinin gerçeğe dönüşmedi bilindiğinden, projesinin ne derece gerçek olacağı da büyük merak konusuydu. Ancak gelen son habere göre Chip bilgisayar, gerçekleşen Kickstarter projelerinden olmuş durumda.

bilgisayar satışları başlıyor!
Son gelen habere göre bilgisayar üretimleri tamamlandı ve önce bağış yapanlara sonra da tüm dünyaya satışa açılacak. Vergilerle beraber 10 Dolar fiyatlandırmasına sahip olacak Chip bilgisayar wi-fi ve bluetooth gibi kablosuz iletişim teknolojilerini destekliyor. Ayrıca çok çeşitli aparatları ile, HDMI çıkışına dahi sahip olabiliyor.

Tahmin edileceği gibi donanım alanında güçsüz kalan Chip, 1GHz saat hızına sahip işlemci, 512 MB bellek ve 4 GB depolama alanına sahip. İnternette gezinme ve LiberOffice yazılımları ile ofis çalışmalarına imkan sunan bilgisayar, daha çok meraklı yazılımcılara hitap edeceğe benziyor. Önümüzdeki dönemlerde Chip bilgisayar, 10 Dolarlık fiyatı ile raflarda yer alamaya başlayacak mı, şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir