9 Dolarlık Chip Bilgisayar

Kickstarter projeleri kapsamında, ilginç projeler gelmeye ve ihtiyacı olan bağışları aramaya devam ediyor. Bu ilginç projelerin örneği olan Chip isimli 9 Dolar değerindeki bilgisayar, elde ettiği Kickstarter bağışlarından sonra, satışa sunuluyor!

9 Dolarlık Chip gerçek oldu!
Bir grup geliştirici tarafından hazırlanan ve Chip ismi verilen bu bilgisayar, isminden de anlaşılacağı üzere, küçük bir devre kartından oluşuyor. Kickstarter üzerinde, 50,000 Dolar barajı ile açılan Chip projesi, barajı geçmekle kalmayıp 2 milyon seviyelerine kadar bağış toplamayı başarmıştı.

Kickstarter projelerinin hemen hepsinin gerçeğe dönüşmedi bilindiğinden, Chip projesinin ne derece gerçek olacağı da büyük merak konusuydu. Ancak gelen habere göre Chip bilgisayar, gerçekleşen Kickstarter projelerinden olmuş durumda.

Chip satışları başlıyor!
gelen bir habere göre Chip üretimleri tamamlandı ve önce yapanlara sonra da tüm dünyaya satışa açılacak. Vergilerle beraber 10 Dolar fiyatlandırmasına sahip olacak Chip wi-fi ve bluetooth gibi kablosuz iletişim teknolojilerini destekliyor. Ayrıca çok çeşitli aparatları ile, HDMI çıkışına dahi sahip olabiliyor.

Tahmin edileceği gibi donanım alanında güçsüz kalan Chip, 1GHz saat hızına sahip işlemci, 512 MB bellek ve 4 GB depolama alanına sahip. İnternette gezinme ve LiberOffice yazılımları ile ofis çalışmalarına imkan sunan Chip bilgisayar, daha çok meraklı yazılımcılara hitap edeceğe benziyor. Önümüzdeki dönemlerde Chip bilgisayar, 10 Dolarlık fiyatı ile raflarda yer alamaya başlayacak mı, şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.