Android Marshmallow’un Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Google'ın merakla beklenen yeni işletim sistemi Marshmallow'un resmi tanıtımını sandığımızdan daha kısa sürede gerçekleşebilir.

 

Bildiğiniz üzere Google'ın yeni Android işletim sisteminin adı bir süre önce Marshmallow olarak duyurulmuştu. Ardından da Samsung, LG gibi markalar hangi telefonlarının Android 6.0 olan Marshmallowgüncellemesi alacağını açıklamıştı.

Şu an Marshmallow konusunda en şanslı olanlar yeni Nexus'lar. Çünkü Google bünyesinden çıkan yeni Nexus'lar, direkt olarak Android Marshmallow işletim sistemine sahip olacak. Bu arada bahsettiğimiz yeni Nexus'ların resmi isimlerinin de Nexus 5X Nexus 6P olduğunu hatırlatmakta fayda var. 5X'in arkasındaki isim LG, 6P'nin arkasındaki isim ise Huawei.

 

Daha önceden, Nexus'ların isimlerinin resmi olarak duyurulduğunu açıkladığımız haberimizde, sizlere telefonların 29 Eylül'de düzenlecek etkinlikte tanıtlabileceğinden bahsetmiştik. Nitekim verdiğimiz tarih doğru bir tarih olacağa benziyor.

Çünkü Google, -özellikle Amerika merkezli- pek çok firmaya şimdiden ay sonunda gerçekleşecek etkinliği için davetiye göndermeye başladı. Alphabet şirketinin önderliğinde gerçekleştirilecek etkinlikte Nexus'lar ve Marshmallow'un yanında, yeni Chromecast'ın da aralarında bulunduğu pek çok yeni Google cihazının tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir