Apple, verilerinizi polis ile paylaşacak!

Apple, iCloud üzerinde tutulan kullanıcı verilerinin FBI tarafından yasalara uygun olarak talep edilmesi halinde, verileri hızlı şekilde paylaşabileceği bir sistem üzerinde çalışıyor. Bunun sebebi ise Apple’ın geçen yıl 14,000’den fazla kullanıcı verisi talebi dilekçesine maruz kalması.

Apple, uygun gördüğü takdirde, kullanıcıların iCloud verilerini FBI ile paylaşacak. Daha önceleri şirket, bu taleplere mail yolu ve şirket sözcüsüyle cevap vermekteydi. Eski sistem taleplerin daha karışık ve uzun sürede sonuçlanmasına neden olmaktaydı. Bundan sonraki talepler ise yeni oluşturulacak sistemle yapılacak, bu da her iki taraf için de daha kolay ve düzenli bir sistem olmuş olacak.

Apple iCloud Verileri

Apple neden sadece iCloud verilerini paylaşıyor?

Genç hacker Apple sunucularını sömürdü!

Genç hacker Apple sunucularını sömürdü!

16 yaşındaki Avustralyalı genç hacker, Apple sistem güvenliğini adeta delik deşik etmiş durumda. İşte, 90 GB verinin sömürüldüğü Apple hack skandalının tüm detayları.

2015 Aralık ayında FBI, 14 kişinin ölümüne, 28 kişinin yaralanmasına  sebep olan saldırganlardan birinin iPhone’unun şifresinin kırılması için Apple’a başvurmuştu. Apple ise cihazlardan birinin bile kırılmasının mümkün hale getirilmesinin dünyadaki tüm iPhone’ları da tehlikeye sokacak olması sebebi ile FBI’in talebini reddetmişti. FBI ise uzun bir süre sonra kendi yöntemleriyle verilere erişmeyi başarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir