Apple’dan büyük ekran testi

Apple'dan büyük ekran testi

Apple, ekran boyutlarını artırmaya hazırlanıyor.Bu zamana kadar en fazla 4.0 inç ekranlı iPhone 5′i çıkaran Apple, ekran boyutlarını artırmaya hazırlanıyor.

Wall Street Journal’in raporlarına göre Apple ve tedarikçileri, son günlerde 4.7 inç ve 5.7 inç büyüklüklerinde iPhone ve 12.9 inç büyüklükteki iPad ekranlarını test ediyor. Bu testin gelecekte daha büyük ekrana sahip iPhone’ları ve iPad’leri göreceğimizin habercisi olduğu belirtiyor. Bu arada iPhone 5′in 4.0, yeni nesil iPad’in ise 9.7 inç ekran büyüklüğüne sahip.Apple’ın bu ekran boyutlarına sahip cihazlarının piyasaya sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Ancak Steve Jobs döneminde 3.5 inçten büyük ekranlı iPhone üretmeyen Apple, Tim Cook ile bu boyutu 4.0 inçe çıkarmıştı. Geçtiğimiz aylarda çıkan söylentiler ve bu son raporlarla birlikte gelecekteki iPhone ve iPad’lerin ekranının büyüyeceği iddiası ise iyice kuvvetlenmiş oldu. İleride daha büyük ekranlı iPhone ve iPad’ler piyasada yerini alabilir.

Apple’ın rakibi Samsung ise akıllı telefonun ve tabletin her boyutunu yayınladı. Galaxy Note 2 5,5-inç ekrana sahip ve bir kalemle birlikte sunuldu. Apple’ın iPhone 5S ise bir sonraki sürümü açıklaması bekleniyor. iOS 7 yazılımı her gün yaptığımız şeyleri daha kolay, daha hızlı ve daha zevkli hale getirmeyi amaçlıyor. Apple Haziran ayında yaptığı ön izlemede çoklu görev seçenekleri ve bir komuta merkezi de dahil olmak üzere yeni işletim sistemi özellikleri sunmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir