Apple’dan büyük ekran testi

Apple'dan büyük ekran testi

Apple, boyutlarını artırmaya hazırlanıyor.Bu zamana kadar fazla 4.0 inç ekranlı iPhone 5′i çıkaran Apple, boyutlarını artırmaya hazırlanıyor.

Wall Street Journal’in raporlarına göre Apple tedarikçileri, son günlerde 4.7 inç ve 5.7 inç büyüklüklerinde iPhone ve 12.9 inç büyüklükteki ekranlarını test ediyor. Bu testin gelecekte daha büyük ekrana sahip iPhone’ları iPad’leri göreceğimizin habercisi olduğu belirtiyor. Bu arada iPhone 5′in 4.0, yeni nesil iPad’in ise 9.7 inç büyüklüğüne sahip.Apple’ın bu ekran boyutlarına sahip cihazlarının piyasaya sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Ancak Steve Jobs döneminde 3.5 inçten büyük ekranlı iPhone üretmeyen Apple, Tim Cook ile bu boyutu 4.0 inçe çıkarmıştı. Geçtiğimiz aylarda çıkan söylentiler bu son raporlarla birlikte gelecekteki iPhone ve iPad’lerin ekranının büyüyeceği iddiası ise iyice kuvvetlenmiş oldu. İleride daha büyük ekranlı iPhone ve iPad’ler piyasada yerini alabilir.

Apple’ın rakibi Samsung ise telefonun ve tabletin her boyutunu yayınladı. Galaxy Note 2 5,5-inç ekrana sahip ve bir kalemle birlikte sunuldu. Apple’ın iPhone 5S ise bir sonraki sürümü açıklaması bekleniyor. iOS 7 yazılımı her gün yaptığımız şeyleri daha kolay, daha hızlı ve daha zevkli hale getirmeyi amaçlıyor. Apple Haziran ayında yaptığı ön izlemede çoklu görev seçenekleri ve bir komuta merkezi de dahil olmak üzere yeni işletim özellikleri sunmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir