En hızlısı belli oldu!

Intel, Nvidia, Qualcomm, Samsung’un cep canavarlarını karşılaştırdılar; bakın en hızlısı kim çıktı.

 

Özellikle bilişim sektörüyle ilgili çalışmalar yürüten araştırma şirketi ABI Research, Intel’in son Atom işlemcisi olan 2.0 GHz hızındaki Z2580’in, performans ve enerji tasarrufu açısından lider konumda olduğunu iddia ediyor.
Çok daha kapsamlı bir testin işlemcilerle ilgili bölümünden elde edilen kamuoyuyla paylaşan ABI Research, testte 5.000 ve üzeri puan alan üç işlemciden (Intel Atom, Samsung Exynos Octa ve APQ8064T) en az enerji tüketenin Intel Atom olduğu sonucuna varmış. Başka bir işlemcinin Atom’a yakın bir güç/tasarruf performansı sergilediği tek durum 1.080p video kayıt özelliğinin karşılaştırıldığı test olmuş. Analistler test hakkında şunları söylüyor: “Intel, bildiğimiz yüksek performanslı işlemcilerinde güç tüketimini düşürmek için elinden geleni yapmış ama rakipleri yerinde saymış. Intel’in neredeyse tüm rakipleri tarafından kullanılan ARM mimarisi, PC seviyesinde performans sunması ve yüksek enerji tüketimiyle dikkat çekiyorlar.”
Firma analistleri XMM6360 gibi hem Lenovo K900 ve Samsung i9500’de kullanılan üst seviye modemleri hem de daha alt-orta seviye işlemcileriyle Intel’in önümüzdeki yıllarda mobil cihaz sektöründe sağlam bir yer tutacağına inanıyorlar.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir