En incesi ortaya çıktı!

fft2mm3358608

“Dünya’nın en ince…” diye başlayan çok haber okumuş olabilirsiniz ama bu seferki biraz farklı!

Kağıtların, masanızın üzerinde nasıl kaybolabildiğini bilirsiniz. Birçok kağıdın arasında özel tanesini bulmak, hele ki bu kadar incelerken, çok zor olabilir. Aynı şekilde klavyenin masanızın üzerinde ne kadar fazla yer kapladığının da farkındasınızdır. Öyle ki klavyenizin kapladığı bu alan başka hiçbir şey tarafından işgal edilemez konumdadır. Peki kağıt ve klavyenin iyi yanlarını birleştirmeye çalışırsanız? Ortaya çıkan sonuç masanız son derecede rahatlatıcı ürün olabilir. Kötü haber ise, aynen kağıtlarda olduğu gibi klavyenizi kaybetme ihtimaliniz…

İngiltere tabanlı araştırma firması CSR’ın ürettiği dokunmatik klavye, yarım milimetreden daha az kalınlığa sahip. Bu özelliği ise klavyeyi, eğer bulabilirseniz, bir mükemmel eş haline getiriyor.

Berlin’deki IFA’da gösterime sunulan klavye, aslında navigasyon de kullanılabilen geniş dokunmatik ekran üzerine özel olarak basılmış bir “her şey dahil” cihaz. Bluetooth’un ultra düşük enerji harcayan bir sürümü ise, büyük bir batarya ihtiyacını ortadan kaldırarak klavyenin ince ve zarif yapısını korumasını sağlıyor.

Ancak şu anki klavyelerinizi atma düşüncesini şimdilik kafanızdan atın. Çünkü bu ürün en az yıl daha raflarda gözükmeyecek. Hatta bu sürenin ardından bile ancak OEM ve diğer üreticilere özel olarak sunulabilir. Böylelikle üreticiler var olan ürünlerine bu klavyeyi entegre etme imkanına sahip olabilirler. Bu süre içerisinde ise dokunmatik ekran yazı yeteneğinizi geliştirmeniz, sizin yapabileceğimiz en iyi öneri olacaktır.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir