Ericsson, Samsung’la Olan Patent Savaşını Kazandı

ericsson-samsung-la-olan-patent-savasini-kaza-5603665_400

Mahmut Saral – – Apple ile Samsung arasında yaşanan patent savaşlarına alışmıştık, ki bu kez Ericsson ile Samsung arasında patlayan patent savaşlarına tanıklık ediyoruz. Gelen , bu savaştan Ericsson'un galip çıktığını ve Samsung'un 650 milyon dolarlık ödeme yapacağını gösteriyor.
Bildiğiniz üzere Samsung, an itibarıyla dünyanın en büyük mobil üreticilerinden birtanesi. İsveçli Ericsson ise, iletişim teknolojileri ve servisleri üzerine çalışmalar yürüten önemli bir marka. Bu iki şirket, 2001 yılında lisans kullanım anlaşması imzalamış, sonrasında da bu anlaşma 2007 yılında yenilenmişti. Ardından iki taraf, yeni bir anlaşma için 2011'de bir araya gelse de olumlu bir sonuca varılamamıştı. ve sonrası…

Ericsson, dokunmatik ekranın işlevselliği, ses iletimi ve ğ verimliliği gibi teknolojilerin kullanımı konusunda patent ihlali gerekçesiyle Samsung'a açtı. Finalde ise Samsung, Ericsson'a 650 milyon dolarlık ödeme yapmak zorunda kaldı.

Analistler, patent anlaşmalarının genellikle 4-7 yıl arasında yapıldığını bildirse de firmalardan hakkında bir açıklama gelmedi.

Google ve Samsung ortak oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir