Facebook Zaman Ayarlı Profil Fotoğrafı Özelliğini Test Ediyor

, sitede kullanılan fotoğraflarının daha kolay değiştirilebilmesi için yeni bir üzerinde çalışmalara başladı.

 

Dünyanın çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, artan sayısıyla birlikte kullanıcılarının siteye olan bağlılığını arttırmak amacıyla çeşitli özelliklerini geliştiriyor. Facebook, bu geliştirmeler üzerinde çok çalışıyor ve neredeyse her ay en az bir yenilik üzerinde çalıştığını bildiriyor.

olarak bu geliştirmelere bir yenisinin daha eklendiği bildirildi. Facebook, bu güncellemesiyle profil fotoğraflarınızı zamanlayabilmenize olanak sağlayacak. Zamanlanan fotoğraflar, belirlediğiniz zaman aralığında otomatik olarak ayarlanıp, tarihin bitiminde de kaldırılacak.

Bu özelliği, tahmin edebileceğiniz gibi resmi hesaplar daha çok kullanacaktır. Özel günlerde fotoğraf veya kapak fotoğrafı ayarlaması yapan hesaplar, günün bitiminde bu fotoğrafı ayarlamak zorunda kalmayacaklardır. Ayrıca Facebook tarafından yapılana açıklamaya göre kullanıcılar, anlık sahip oldukları duygularına göre de bu özellikliği kullanabilirler.

Bu tarz özellikler, kullanıcıya daha fazla seçenek sunabildiği gibi doğru yapılandırıldığı sürece hiçbir zararları olmuyor. Bu nedenlerden ötürü önceki güncellemelerinde kötü tepkiler alan Facebook, zaman ayarlı profil fotoğrafı özelliğinde bu tepkilerle karşılaşmayacaktır.

 

ALINTIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir