Whatsapp Sayesinde 900 Sürücüye Ceza Kesildi

Trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin Whatsapp üzerinden ihbar edilebilmesini sağlayan sistem, daha şimdiden 900 kişiye ceza kesilmesini sağladı.

Çağımızda teknoloji kullanımı bütün insanlar arasında yaygınlaşmış durumda. Çoğumuzun akıllı telefonu bulunuyor ve telefonlarımızın gelişmiş işletim sistemleri sayesinde birçok işlemi kolayca gerçekleştirebiliyoruz.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, birkaç gün önce sürücülerin trafikte karşılaştığı yanlış davranışları ve kural ihlallerini bildirmesi amacıyla kendilerine ait olan “533 155 0 155” ve “552 155 0 155” numaralı iki hat aldıklarını bildirmişti. Sürücülerin bu hatlara, ellerinde bulunan ve görüntüleri Whatsapp yoluyla iletmesi durumunda videoda bulunan sürücüler hakkında yasal işlem yapılabileceği bildirildi.

Sadece İstanbul‘da uygulamaya giren bu sistem,  20 gün içerisinde 900 sürücüye ceza kesilmesini sağladı. Trafik Kontrol Komuta Merkezi tarafından belirtilene göre üzerinden 15.000 görüntü ve iletimi gerçekleşti. 20 kişilik bir tarafından kontrol edilen sistem, şimdiden oldukça işe yaramış gibi görünüyor.
ALINTIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.