Galaxy ailesi daha da büyüyor

fft2mm2595694

Samsung’un Galaxy ailesine katacağı iki yeni cihazla ilgili teknik ayrıntılar gün yüzüne çıktı!

 

Neredeyse her geçen gün genişleyen Galaxy ailesi ürünlerine katılan iki yeni modele, Galaxy S4 Active ve Galaxy S4 Zoom’a ilişkin teknik ayrıntılar belli oldu. 20 Haziran’da Londra’da düzenlenecek etkinlikte tanıtılması beklenen cihazlar, Galaxy S4’ün farklı kullanıcı ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış sürümleri olacak.
“Daha dayanıklı bir S4” şeklinde tanımlayabileceğimiz S4 Active, çok daha sağlam bir kasaya sahip olacak. Toza ve suya karşı dayanıklı olan telefon özellikle doğa sporlarını seven kullanıcılar için tasarlanmış. S4 Zoom ise pek çok açıdan S4’den daha mütevazı özelliklere sahip olmasına rağmen güçlü kamerasıyla fark yaratacak. 5 inç boyutlu Full HD çözünürlüklü ekran bulunan S4’den farklı olarak 4,3 inç boyutlu Super AMOLED ekrana sahip olacak Zoom’da çift çekirdekli 1,6 GHz hızında işlemci kullanılmış. Telefonun 8 GB boyutlu dahili hafızası microSD kart aracılığıyla genişletilebilecek. Zoom’un benzer telefonlar karşısında fark yarattığı nokta, 16 megapiksel çözünürlüklü kamerası olacak. 10x gücünde optik zoom özelliği sunacağı tahmin edilen telefon özellikle fotoğraf düşkünü kullanıcılar için tasarlanmış.
İki yeni Galaxy serisi modele ilişkin bu özelliklerin cihazların son hallerinde de bulunup bulunmayacağını öğrenmek için Haziran ayı sonuna kadar beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir