Win 8.1’i etkinleştirdiler!

fft2mm3295152

Sızan RTM sürümlerini etkinleştirmek, aslında o kadar kolaymış ki…
RTM yapıları, Microsoft’un güncellemeyi tamamlamasıyla beraber internette adeta uçuşmaya başladı. 8.1’i yüklemekte acele edip onu nasıl etkinleştireceğinizi bulamıyorsanız, bunun aslında çok kolay yolu var.
8.1’i deneyen kullanıcılar, onu sahip oldukları Windows 8 anahtarıyla etkin hale getirebildiklerini söylüyorlar. Bunun ardından ekranda gösterilen filigranlar ortadan kalkıyor ve sisteminiz tam olarak etkin hale geliyor. Ancak Windows 8 anahtarını sızan yapılarını kurmak için kullanamıyorsunuz. İnternette gezinen anahtar ile kurulumu yapabilir; hemen ardından anahtarı orijinal 8 anahtarı ile değiştirip aktivasyonu tamamlayabilirsiniz. Ancak bu ipucu, sızan “Frankenbuild” ve yine henüz sızan Windows 8 Pro RTM x64 için geçerli değil. Ayrıca kullanılan anahtarların Microsoft tarafından banlanması da, kuvvetle muhtemel.
Bunun yanında 8.1’i yüklemeye çalıştığınızda .Net 3.5 Framework’ü zorla yüklemeniz de gerekebilir. Bunun için aşağıdaki komutu yönetici haklarıyla çalıştırdığınız komut satırında girmeniz gerekli:

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir