GIF Eklentisi

İnternet ortamının en eğlenceli iletileri ’lerden oluşuyor. Eskiye nazaran daha sık kullandığımız GIF’ler artık sosyal ağ ortamlarından da destek görüyor. Tabi bu durum daha fazla şişen tarayıcı belleğine sebep olurken, GIF arayışlarımızda bizi en çok yoran durum ön izleme olmadan tüm görsellere teker teker tıklayarak bakmamız. için bu durumu ortadan kaldıran bir eklenti yayınlandı.

sonuçlarında ön izleme olacak
’ın hizmetlerinde bulunan Image Search sekmesi görsel bulmak için çok kullanışlı fakat aynı şeyi ’ler için söyleyemeyiz. Zira aradığınız GIF için sonuçlarda çıkan görsellere teker teker tıklayarak açmanız ve sonuna kadar izlemeniz gerekiyor. Bu inanılmaz bir zaman kaybı anlamına geliyor. Neyse ki için eklenti üreticileri bu durumu düşünmüş ve işimizi kolaylaştıran GoogleGIFs eklentisini geliştirmiş. Oldukça ve kullanışlı olan GoogleGIFs’i Chrome eklenti mağazasında bulabilirsiniz. Yükledikten sonra sağ üst köşede çıkan aktif etme butonuna basmanız yeterli. Daha sonrası için Google Image Search’te arattığınız bütün ’ler ön izlemeli gözükecek. Mükemmel bir zaman kurtarıcı.

için geliştirilmiş GoogleGIFs eklentisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yalnız belirtmekte fayda var, ön izlemeli olan GIF’ler hem kotanızı yorabilir hem de Chrome belleğinizi şişirebilir. O yüzden ara ara Chrome’u kapattıktan sonra görev yöneticisinden de arda kalan Chrome uzantılarını uçurmanızda fayda var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir