GIF Eklentisi

İnternet ortamının en eğlenceli iletileri ’lerden oluşuyor. Eskiye nazaran daha sık kullandığımız GIF’ler artık sosyal ağ ortamlarından da destek görüyor. Tabi bu durum daha fazla şişen tarayıcı belleğine sebep olurken, GIF arayışlarımızda bizi en çok yoran durum ön olmadan tüm görsellere teker teker tıklayarak bakmamız. Chrome bu ortadan kaldıran bir eklenti yayınlandı.

Arama sonuçlarında ön izleme olacak
Google’ın arama hizmetlerinde bulunan Image Search sekmesi görsel bulmak çok kullanışlı fakat aynı şeyi ’ler için söyleyemeyiz. Zira aradığınız GIF için sonuçlarda çıkan görsellere teker teker tıklayarak açmanız ve sonuna kadar izlemeniz gerekiyor. Bu inanılmaz bir zaman kaybı anlamına geliyor. Neyse ki Chrome için eklenti üreticileri bu düşünmüş ve işimizi kolaylaştıran GoogleGIFs eklentisini geliştirmiş. Oldukça basit ve kullanışlı olan GoogleGIFs’i Chrome eklenti mağazasında bulabilirsiniz. Yükledikten sonra sağ üst köşede çıkan aktif etme butonuna basmanız yeterli. Daha sonrası için Google Image Search’te arattığınız bütün ’ler ön izlemeli gözükecek. Mükemmel bir zaman kurtarıcı.

Chrome geliştirilmiş GoogleGIFs eklentisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yalnız belirtmekte fayda var, ön izlemeli olan ’ler hem kotanızı yorabilir hem de Chrome belleğinizi şişirebilir. O yüzden ara ara Chrome’u kapattıktan sonra görev yöneticisinden de arda kalan Chrome uzantılarını uçurmanızda fayda var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir