İşte Twitter’ın Yeni CEO’su

Twitter ve Square hizmetlerinin kurucusu Twitter'ın kalıcı CEO'su olarak marka koltuğuna atandı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Dick Costolo'nun yerine geçici olarak CEO olan Dorsey artık resmen Twitter'ın başında. Jack Dorsey aynı zamanda Square'in de CEO'luğunu yapıyor. İki büyük görevi de aynı anda götürmeyi hedefleyen Jack Dorsey'nin iki büyük marka için gelecekte planları var.

Zaman zaman odak problemi oldu
Bu Jack Dorsey'nin Twitter'daki ilk CEO'luk görevi değil. Marka ilk kurulduğu zamanlarda yöneticilik görevini üstlenen Dorsey, müddet bu koltukta kaldı ve daha sonra yerini devretti. Peki Dorsey sadece Twitter'a mı adıyor kendisini? Jack Dorsey mesai saati bitmeden ofisten erken çıkıp moda tasarımcılığı dersi almaya gidiyor. Bazen de mesaiye geç gelerek yoga ve sanat derslerine katılıyor. Jack Dorsey, enerjisini ve zamanını bu değerlere bölmüş durumda.

Jack Dorsey'nin eski CEO'luk görevleri çok takdir edilmiyor. Sürekli değişen fikirleri yüzünden çalışanların liderlerine ayak uyduramamaları güç durumlara yol açıyordu. Fakat otoritelere göre Twitter'ın bu zor döneminde Jack Dorsey en iyi ihtimal. Ünlü yorumcuları Jack Dorsey'nin CEO'luk görevinde Twitter'ın daha iyi yerlere geleceğinden emin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir