Google Glass Tasarımı Değişiyor

Google, her ne kadar başarısı tartışılır olsa da  projesini devam ettirmek çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında alınan bir patente göre bir sonraki Google Glass’ın tasarımında bazı değişikliklere gidilecek.

Görselde görülen patenti alan Google, yeni Google Glass’ta tek kulak üzerinden kafaya geçirilen ve başın arkasına kadar ulaşan tek kollu yeni bir kullanacak. Böylece oluşturulan ergonomik gözlük iskeleti sayesinde yeni Google Glass’ın kullanımı daha rahat olacak.

Google’ın bu sayesinde elde edeceği en önemli avantaj ise ek alanlar olacak. Eski tasarıma nazaran daha çok kullanılabilir alana sahip olan bu yeni tasarım üzerinde daha çok noktaya dokunmatik panel gibikontrol mekanizmaları yerleştirmek mümkün olacak. Bu yeni tasarım sayesinde daha çok boş alan elde edecek olan Google’ın bu boş alanların bazı bölümlerine batarya koyarak pil ömrünü uzatması da olasılıklar arasında yer alıyor.

Google’ın 2014 yılında projesini durdurduğunu ve bu kapsamda yapılan bütün çalışmaları “Project Aura” isimli yeni bir projeye aktardığını hatırlatalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.