Sadece Yazarak 3D Modelleme

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte eskiden yapılamayacak birçok şey şu anda yapabilir hale geldi. 3D modelleme gibi karışık olan bu durumda ise devreye WordsEye isimli program giriyor. WordsEye şu anda Beta aşamasında bulunan bir web uygulaması. Yaptığı işlem ise kısaca, sizin tarif ettiğiniz sahneyi 3D olarak dönüştürüyor olması.

Yazı yazarak, istediğiniz sahneyi, objeyi detaylarını, pozisyonunu, hava şartını ve hatta materyalini bile tarif edebiliyoruz. Sonrasında uygulama onu 3D olarak bize geri sunuyor. Tabi ki oluşturulan sonuç gerçekçiliğin dışında. Özellikle bazı kaplamalar ve materyaller sadece basit bir 3D oluşum gibi duruyor. Ancak uygulamanın da şu anki amacı bu.

WordsEye ile 3D çok kolay

Elbette insanlar şu anda WordsEye uygulamasını eğlence test amaçlı kullanıyor. Ayrıca programın 3D modelleri de dağarcığındaki limit ile sınırlı. Ancak ilginç heyecan verici bir teknolojinin bizlere sunulduğu kesin. Üstelik Beta kaydı yaptırarak kendilerine destek de verebilirsiniz. İlerde uygulamanın ne kadar gelişeceği bilinmez ancak, Android ve  için de bu eğlenceli yapımın gelmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.