‘Günde 500 bin iPhone 5S üretiyor’

Apple, piyasaya çıktığı günden bu yana talebini karşılamakta zorlandığı 5S üretimini rekor seviyeye çıkardı. En son söylentiler, Apple'ın montajcısı olarak bilinen Foxconn'un günlük iPhone 5S üretimini 500 bine çıkardığı yönünde.

Foxconn rekorunu kırdı

 

Apple'ın ayında sunduğu iPhone 5S dünya genelinde talep yavaşlamadan artmaya devam ediyor. Apple, 'nin neden olduğu hayal kırıklığını da kapatmakla uğraşan 5S'in talebini karşılamak için tedarikçileri üzerindeki baskısını artırdı.

Wall Street Journal gazetesinin iddiasına göre Apple, Tayvanlı montaj devi Foxconn'dan günlük iPhone 5S üretim miktarını 500 bine çıkarmasını istedi. Kısa bir süre önce, Apple'ın 5C üretimini azaltarak 5S üretimini artırdığı söylentileri yayılmıştı. Elektronik devi, 5S üretimini atırarak telefonun teslim edilme süresini azaltmayı amaçlıyor.

ÜRETİM ‘ÇILDIRDI'
WSJ'ye adının açıklanmaması şartıyla konuşan bir Foxconn yetkilisi, günlük iPhone 5S üretiminin 500 bine çıktığını, bu miktarın Tayvanlı şirket için bir rekor olduğunu belirtti.

Yetkili, söz konusu miktarı karşımaka için iPhone üretim hattındaki işçi sayısının 500'den 600'e çıkarıldığını açıkladı.

Mashable sitesi, Apple'ın konu hakkında açıklama yapmayı reddettiğini belirtti.

Japonya'dan gelen istatistikleri sunan Apple Insider sitesi de, iPhone satışlarının yavaşlamak bilmeksizin artmaya devam ettiğine dikkat çekti. Verilere göre, Ekim ayında Japonya genelinde satışan akıllı telefonların yüzde 76'sını iPhone 5S ve 5C oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir