Her telefonda o olacak!

fft2mm2671799

Bugüne dek sadece tek bir markada gördüğümüz popüler uygulama, yakında pek çok telefona girecek!

 

Telefon oranlarına bakıldığında rakipleri karşısında başarı gösteremediği anlaşılan 'nin tüm umutlarını popüler uygulaması BlackBerry Messenger' bağladığı biliniyor. Firma BBM'in Android sürümlerini zaten hazırlıyor. Ama şimdi, uygulamayı rakip firma telefonlarına önceden yüklü olarak eklemek ve böylece pazar payını arttırmak peşinde gibi görünüyor.
Geçtiğimiz ay BBM'i diğer platformların kullanıma açacağını, ücretsiz iOS ve Android sürümlerinin yakında kullanıma sunulacağını açıklayan firma, uygulamanın rakip firma telefonlarında standart olarak yüklenmesi için girişimlerde bulunuyor. Bunun kendi cihaz satışlarını etkilemeyeceğini iddia eden firma, iletişime geçtikleri rakip üreticilerin teklife sıcak baktıklarını belirtiyor. Halen 61 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu söylenen BBM'in, BlackBerry'nin piyasada tutunmak için büyük şansı olduğu düşünülüyor.
BBM piyasada 200 milyon kullanıcıya sahip WhatsApp ve bir milyarın üzerinde kullanıcıya ulaşan Facebook gibi rakipleri varken nasıl bir performans sergileyecek merak konusu. Pek çok sektör analisti, BBM'in gerçekten de firmanın piyasada tutunmak için en büyük şansı olduğunu, uygulamayı diğer platformlara açma kararının doğru olduğunu ancak ne yazık ki biraz geç kalındığını düşünüyorlar.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir