HTC’den One Mini’ye Alternatif

HTC'nin uzun zamandır konuşulan Zara kod adlı akıllı telefonu Desire 601 ortaya çıktı. Özellikleriyle dikkat çeken , beğeni toplayacak gibi duruyor.

Ürün çeşitliliğini artırmak isteyen HTC, iki kanaldan modellerini duyurmaya devam ediyor. Zara kod adlı Desire 601, henüz duyurulmamış olsa da, detaylarıyla beraber ortaya çıktı. One ailesinin uygun fiyatlı kardeş ailesi Desire platformuna dahi edilen model, özelliklere bakacak olduğumuzda biraz da One Mini'nin uygun fiyatlı alternatifi olarak dikkat çekiyor. Qualcomm'un Krait çekirdeğini temel alan çift çekirdekli Snapdragon MSM8930 işlemcisini kullanan cihaz, 1.2 GHz hızında çalışıyor ve grafik gücünü Adreno 305 GPU'sundan alıyor.

İşlemci, grafik işlemci ve RAM detaylarının One Mini'ye benzediği Desire 601 ailesi, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızaya sahip olacak. 8 GB'lık dahili hafıza, microSD ile artırılabiliyor. Özellikle artırılabilir hafıza desteğine sahip olmayan One Mini'ye göre, hafıza kartı sevenler için yeni bir seçenek daha çıktı diyebiliriz. HTC One Mini Video İnceleme Zara / Desire 601 ailesi iki farklı cihazdan oluşacak. Desire 601 ve Desire 601 Mini'den oluşan bu ailedeki fark, kamera ve özellikleriyle sınırlı olacak.

Desire 601'de 4.5 inç büyüklüğünde qHD çözünürlüğündeki Super LCD ekranı kullanan HTC, Desire 601 / Zara Mini modelinde ise 4 inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlüğünde Super LCD ekran kullanacak. Normal modelde 8 Megapiksel kamera kullanan HTC, Mini modelinde ise 5 Megapiksellik kameraya yer verecek. HTC One Max modeliyle beraber tanıtılıp, piyasaya sürülmesi beklenen modeller, Android 4.3 Jelly Bean ve Sense 5.5 arayüzüne sahip olacak. Ayrıca HTC'nin patentli teknolojileri BoomSound ve BlinkFeed'e de yer verecekler.

htcmini

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir