iPhone 6S’in İşlemci Hızı Belli Oldu!

Bir Çinli kuruluş tarafından iPhone 6s’in işlemci hızı açıklandı.

 

 

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı lansmanında en çok konuşulan olay tartışmasız yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’tı. Bu iki telefonun özelliklerinin lansmanda açıklanmasıyla birlikte geleneksel bir hale bürünen sistem özellikleri tartışmaları başladı. Lansmanda da bazılarınız farketmiş olabilir, Apple hiçbir şekilde iPhone’ların işlemci özelliğinden bahsetmedi ve işlemcilerin sadece A9 olduğu belirtildi. Ayrıca bu işlemcinin önceki işlemci olan A8’den %70 daha hızlıolduğu da belirtildi.

Bugün Çinli bir kuruluş tarafından iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın işlemci özellikleri açıklandı. Apple’ın lansmanda fazla detaylıca bahsetmediği A9 işlemcinin, yapılan testlere göre çift çekirdekli 1.8 GHz hızında bir işlemci olduğu ortaya çıktı.

 

iPhone serisinin önceki telefonu olan  çift çekirdekli 1.4 GHz A8 işlemciye sahipti. Apple’ın iddia ettiğine göre yeni iPhone 6S, bu modele yani iPhone 6’ya göre işlemci bakımından %70 daha hızlı ve %0 daha güçlü.

Açıklanan işlemci özelliklerinin yanı sıra Çinli kuruluş kendi sitesinde iPhone 6S’in diğer özelliklerinden de bahsetti. 750 x 1334 çözünürlüklü ekran, 4.7 inch boyut gibi özelliklerden de bahsedildiği yazıda, telefonun sahip olduğu 2GB RAM’in yanlışlıkla 4GB olarak belirtilmesi kullanıcılar tarafından oldukça tepki aldı.

Kaynak: PhoneArena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir