iPhone 6S’in İşlemci Hızı Belli Oldu!

Bir Çinli kuruluş tarafından 6s’in hızı açıklandı.

 

 

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı lansmanında en çok konuşulan olay tartışmasız yeni  6S ve iPhone 6S Plus’tı. Bu iki telefonun özelliklerinin lansmanda açıklanmasıyla birlikte geleneksel bir hale bürünen sistem özellikleri tartışmaları başladı. Lansmanda da bazılarınız farketmiş olabilir, Apple hiçbir şekilde iPhone’ların özelliğinden bahsetmedi ve işlemcilerin sadece olduğu belirtildi. Ayrıca bu işlemcinin önceki işlemci olan A8’den %70 daha hızlıolduğu da belirtildi.

Bugün Çinli bir kuruluş tarafından 6S ve iPhone 6S Plus’ın işlemci özellikleri açıklandı. Apple’ın lansmanda fazla detaylıca bahsetmediği işlemcinin, yapılan testlere göre çift çekirdekli 1.8 GHz hızında bir işlemci olduğu ortaya çıktı.

 

serisinin önceki telefonu olan iPhone 6 çift çekirdekli 1.4 GHz A8 işlemciye sahipti. Apple’ın iddia ettiğine göre yeni 6S, bu modele yani iPhone 6’ya göre işlemci bakımından %70 daha hızlı ve %90 daha güçlü.

Açıklanan işlemci özelliklerinin yanı sıra Çinli kuruluş kendi sitesinde 6S’in diğer özelliklerinden de bahsetti. 750 x 1334 çözünürlüklü ekran, 4.7 inch boyut gibi özelliklerden de bahsedildiği yazıda, telefonun sahip olduğu 2GB RAM’in yanlışlıkla 4GB olarak belirtilmesi kullanıcılar tarafından oldukça tepki aldı.

Kaynak: PhoneArena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.