Facebook’tan Yeni Uygulama; Signal

Facebook’un yeni uygulaması Signal, çeşitli özellikleri gazeteciler başta olmak üzere birçok kullanıcıya yardımcı olacak.

 

Bundan sadece birkaç hafta önce Facebook, Mentionsadlı uygulamasının kullanım sayısının sadece birkaç kişiden fazla olması adına onaylı gazetecilere uygulamanın kullanımını açmıştı. Artık gazeteciler Mentions uygulamasını kullanarak onları izleyen kişilere canlı yayın yapabiliyorlar. Bugün de açıklanana göre Facebook, Mentions birlikte kullanılabilecek bir uygulamayı daha kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Uygulamanın ismi Signal. Signal, tabii ki Facebook başta olmak üzere belirli ve onaylı kaynaklardan bilgi ve veri toplamayı amaçlayan bir uygulama. Bu uygulamanın kullanımı gazeteciler, ihtiyaçları olan bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar ve uygulamanın sahip olduğu araçları kullanarak aynı üzerinden haberlerini yazabiliyorlar.

 

Facebook bilgi ulaşımını kolaylaştırmak adına Twitter’da bulunan sisteme benzer bir sistem kurmuş. Bu sistem sayesinde uygulamanın desteklediği sitelerde anlık olarak en çok kullanılan kelimeler ve konu başlıkları takip edilebiliyor. Yani Twitter’da bulunan TT uygulamasıyla aynı. Ayrıca bu konu başlıklarının yanı sıra o an en çok konuşulan ünlü isimlerin de sıralamasını gerçekleştirebiliyor.

sadece bilgi ulaşamına değil, aynı zamanda bu bilgiler kullanılarak yazılan haberlerin farklı sitelerden paylaşımına da yarıyor. Bu sitelerin hangileri olduğu tam olarak açıklanmasa da içlerinde Instagramın da bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Uygulama, gazetecilere ve bu uygulamayı kullanmak adına geçerli sebepleri olan kullanıcılaraücretsiz olarak sunulacak.

Kaynak: GSMArena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir