Facebook’tan Yeni Uygulama; Signal

Facebook’un yeni uygulaması Signal, çeşitli özellikleri ile gazeteciler başta olmak üzere birçok kullanıcıya yardımcı olacak.

 

Bundan sadece birkaç hafta önce Facebook, Mentionsadlı uygulamasının kullanım sayısının sadece birkaç kişiden fazla olması adına bütün onaylı gazetecilere uygulamanın kullanımını açmıştı. Artık gazeteciler Mentions uygulamasını kullanarak onları izleyen kişilere canlı yayın yapabiliyorlar. Bugün de açıklanana göre Facebook, Mentions ile birlikte kullanılabilecek bir uygulamayı daha kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Uygulamanın ismi Signal. Signal, tabii ki Facebook başta olmak üzere belirli ve onaylı kaynaklardan bilgi ve veri toplamayı amaçlayan bir uygulama. Bu uygulamanın kullanımı ile gazeteciler, ihtiyaçları olan bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar ve uygulamanın sahip olduğu araçları kullanarak aynı uygulama üzerinden haberlerini yazabiliyorlar.

 

Facebook bilgi ulaşımını kolaylaştırmak adına Twitter’da bulunan sisteme benzer bir sistem kurmuş. Bu sistem sayesinde uygulamanın desteklediği sitelerde anlık olarak en çok kullanılan kelimeler ve konu başlıkları takip edilebiliyor. Yani Twitter’da bulunan TT uygulamasıyla aynı. Ayrıca bu uygulama konu başlıklarının yanı sıra o an en çok konuşulan ünlü isimlerin de sıralamasını gerçekleştirebiliyor.

Uygulama sadece bilgi ulaşamına değil, aynı zamanda bu bilgiler kullanılarak yazılan haberlerin farklı sitelerden paylaşımına da yarıyor. Bu sitelerin hangileri olduğu tam olarak açıklanmasa da içlerinde Instagramın da bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Uygulama, gazetecilere ve bu uygulamayı kullanmak adına geçerli sebepleri olan bütün kullanıcılaraücretsiz olarak sunulacak.

Kaynak: GSMArena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir