iPhone kullanıcısına Wi-Fi Assist şoku!

Apple ile beraber cihazlarına oldukça hoş yenilikler getirmişti ve bu yeniliklerden biri de kablosuz bağlantının kötü olduğu yerlerde otomatik olarak bu kötü durumu algılayıp 3G verisi kullanmanızı sağlayan “WiFi Assist” özelliğiydi. Ancak bu Wi-Fi çekim alanı kötü olan bölgelerde oldukça riskli ve kullanıcısına pahayla patladı.

CBS News raporlarına göre San Francisco’da yaşayan gence geçenlerde Wi-Fi Assist özelliğini sürekli etkin tutması nedeniyle 2.000 $ fatura geldi. kullanıcısı genç aylık verisini 144 GB aştığı bu faturaya maruz kaldı.

1452069871_fatura.jpg

Ashton Finegold adlı genç, aylık verisini aştığına dair kısa mesaj almasına rağmen umursamadı ve kullanmaya devam etti. Çünkü çok fazla aşmış olabileceğini düşünmüyordu.

Gencin yatak odasında Wi-Fi sinyali düşüktü ve Wi-Fi Assist özelliği etkin olduğu farkında olmadan sürekli mobil veri üzerinden internet kullanıyordu. Yani izlediği tüm videolar ve dinlediği tüm şarkıları mobil veri üzerinden gerçekleştirdi. Durum böyle olunca da yüksek fatura kaçınılmaz oldu.

Eğer sahibi iseniz Wi-Fi Assist özelliğine dikkat edin. Çünkü bir fatura sürprizi ile karşılaşabilirsiniz.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir