iWatch için çekici tasarım

iwatch1

’ın bu yıl sunması beklenen akıllı saati iWatch hakkındaki söylentiler artarken, teknoloji devinin dikkatini çekmek isteyen tasarımcılar da boş durmuyor. piyasasında Pebble’ın başını çektiği ve irili ufaklı markaların sürüklediği akıllı saat piyasası, merakla iWatch’u bekliyor.

’ın geçtiğimiz yıl bataryası için başvurusu yaptığı, iPhone 5’te kullandığı M7 hareket sensörünü içerek olan iWatch, giyilebilir teknoloji piyasasına da hareket getirecek.

Üçüncü parti geliştiriciler iWatch için şimdiden çalışmaya başlarken, tasarımcılar da ’ın gözüne girmeye çalışıyor. San Franciscolu arayüz tasarımcısı Todd Hamilton, iWatch için çekici olmasının yanı sıra fonksiyonlarını öne çıkaracağını öne sürdüğü bir sundu.

Nike+ Fuel Band kol bandına benzerlik gösteren tasarım, iWatch’un ön kısmını tamamen esnek bir dokunmatik ekrandan oluşturuyor. Sol tarafta, ana ekran tuşu yer alıyor. Sağda ise ses ayarı için iki tuş yer alıyor.

Hamilton, tasarımıyla iWatch’da iOS 7 tecrübesini maksimum kılmak istediğini belirtiyor. ’ın tasarıma ne kadar dikkat edeceğini iWatch piyasaya sürüldüğünde görebileceğiz…
Kaynak:Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir