Lumia satışları üçüncü çeyrekte rekor kırdı

Microsoft'un 7.2 milyar dolara satın aldığı cep telefonu devi Nokia, yarın Abu Dabi'de özel etkinliğ hazırlanıyor. Üçüncü çeyrek verileri, yarın yeni akıllı telefonunu sunması beklenen şirketin Lumia satışlarında rekorunu kırdığını gösterdi.

Lumia satışları üçüncü çeyrekte rekor kırdı

 

Nokia, üst üste dört çeyrektir akıllı satışlarını artırmayı başardı. ayı başında Microsoft tarafından 7.2 milyar dolara satın alınacağı açıklanan cep telefonu devinin, en son mali dönemde satış rekorunu da kırdığı belirtildi.

Wall 'ın haberine göre, Nokia, Temmuz-Eylül döneminde en az sekiz milyon Lumia telefon sattı. Nokia, geçtiğimiz yıl üçüncü dönemde 2. milyon telefon satmıştı. Şirketin 2013'ün ikinci çeyreğindeki satışları ise 7.4 milyona ulaşmıştı.

Nokia, her ne kadar Apple ve Samsung gibi büyük rakiplerinin açık ara gerisinde kalsa da, LG, Huawei, ve BlackBerry gibi markaların arasında oldukça bir konum elde etmeye başladı.

YENİ LUMIA: 1520
Analistler, yarın Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Abu Dabi kentinde düzenlenecek etkinlikte, Nokia'nın yeni Lumia modelini sunmasını bekliyor.

Lumia 1520 adını taşıması beklenen telefonun yanı sıra, Nokia'nın yarın ilk tablet bilgisayarı, Lumia 2520'yi de görücüye çıkarması bekleniyor.

Ubergizmo sitesinin verdiği bilgiye göre, Lumia 1520 6 inç ekran genişliğine ve 1080p HD ekran kalitesine sahip olacak. Qualcomm Snapdragon 800 dört çekirdekli işlemci kullanması beklenen cihaz, 2 GB RAM bulunduracak.

Telefonun özelliği, Nokia'nın hareketli anlarda ve düşük ışıklı ortamlarda bile çok görüntü alınmasını sağlayan PureView teknolojisine sahip 20 MP kamerası. Telefon ayrıca Qi kablosuz şarj özelliği sunacak.

Lumia 2520'nin ise 6 ve 32 GB modeller halinde, siyah, beyaz ve sarı renklerle sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir