Merakla beklenen telefonun 16GB’ı olmayacak

1376981325_samsung-galaxy-note-3-confrcept-1

Samsung, Galaxy Note III’te 16GB’lık versiyona yer vermeyecek.

 

Galaxy Note serisi ile milyonlarca satış elde ederek önemli bir başarı gerçekleştiren Samsung, seriye yeni bir ürün daha katma hazırlığında. 4 Eylül’de düzenlenecek Unpacked etkinliği kapsamında kutudan çıkacak olan Galaxy Note III, IFA Berlin etkinliğinin merak uyandıran cihazlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonun tasarımı ve sunacağı teknik özellikler henüz kesinlik kazanmış değil. Bu noktada önemli detayları ise SamMobile sitesinden öğreniyoruz. Site son olarak Galaxy Note III modelinin eylül ayı içerisinde raflardaki yerini alacağını bildirirken, Samsung’un modelde 16GB’lık depolama seçeneğine yer vermeyeceğini aktardı.

Galaxy S4 modelinde kullanıcılara sadece 9GB’lık bir alanın bırakılması yoğun eleştiri almış ve Samsung bu sebeple yayımladığı güncelleme ile uygulamaların SD karta taşınmasının önünü açmıştı. Yazılımsal özelliklerin dahil edilmesiyle TouchWiz arayüzü depolamada önemli bir alan işgal ediyor. Galaxy Note III’te S-Pen destekli uygulamaların da varlığı hesaba katıldığında 16GB’lık bir depolamada kullanıcılara daha az bir alan bırakılmış olacak. Samsung’un da bunu düşünerek dünya genelinde yaygın olarak 32GB’lık versiyonu satışa sunacak.

Galaxy Note III, 4 Eylül’de Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek IFA Fuarı kapsamında görücüye çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir