mIRC Kodlarını mIRC Programına Ekleme.

mIRC Kodlarını mIRC Programına Nasıl Eklenilir.

limon-mirc3.jpg (283×178)

mIRC çok eski bir sohbet programıdır.mIRC Kodlarını mIRC Programına nasil eklerim sorusuda sıkça sorulan sorulardan biridir.Bizler Sohbet Diyoruz ama , halk arasinda deyince mIRC akla gelmektedir.mIRC Programına Kod Eklerken bilinmesi gereken bu kodlar her zaman mIRCin kısmına eklenir.Türkç mIRC Programlarındada Mantık aynıdır.

mIRCin Alias ve Menülerine çeşitli kodlarda eklenebilir.Şimdi Size sohbet.net ayrıcalığı ile mIRC Programına nasıl Kod Eklenir Sorusuna cevap bulacağiz.

Bu Kodları mIRC Programına 2 türlü yükleyebiliriz.

1.Yol Genellikle en çok kullanılan yoldur.Önce Alt+R tuşLarına ßasıyoruz ve sayfa açılıyor.Kodların kod .txt, .mrc, .ini uzantısı şeklinde hazır olması önemli.Hazır değilse kopyalayıp remoteye yapıştırmanız yeterli olacaktır.
Kodları kopyaladıktan sonra, klavyede alt+R tuşlarına aynı anda basarak boş sayfaya kodu yapiştirin.

2.Yol kodlar zipli olarak veya .mrc, .txt, .ini uzantısı şeklinde verilmişse önce zipi açarız sonra mIRCin ana klasörüne atariz.
Daha sonra mIRC Programını kapatıp açarız ve statuse aşağıda vereceğim kodu yazarız.

/load -rs dosyanınadı.uzantısı

Örnek vericek olursak /load -rs sohbet.net.mrc gibi

Addonlar her zaman klasör halinde yayınlanır.Eğer Bir Addon yükleyecekseniz mIRC Programına Mutlaka Klasör halinde yüklemelisiniz yükleyeceğiniz addonu.

Örneğin Sohbet.net Addonu v1.0

Sohbet.net.zip açtıktan sonra sohbet.net klasörünü mIRCin ana klasörüne kopyalıyoruz.mIRC Programını kapatıp açtığımızda statuse aşağıdaki verdiğim komutu giriyoruz .

/load -rs sohbet.net/sohbet.net.mrc

Bu komutu uyguladıktan sonra dosya otomatik yüklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir