Note 3’e bükülebilir AMOLED ekran

 

Note 3’e büküleblir AMOLED ekran

Samsung’un merakla beklenen dev ekranlı akıllı telefonu Galaxy Note 3 için heyecan verici bir iddia ortaya atıldı.

İşte Samsung’un Galaxy Note 3 planları:

Samsung’un yeni nesil dev ekranlı telefonu Galaxy Note3, bir aksilik olmadığı takdirde 2013 IFA fuarı kapsamında Berlin’de tanıtılacak. Samsung CEO’su tarafından da doğrulana bu bilgiye ek olarak cihaza dair Güney Kore kaynaklı ciddi dedikodular yayılıyor.

Geçtiğimiz ay Samsung’un üç farklı Galaxy Note 3 modelini pazara sunacağına ilişin bir iddia ortaya atılmıştı ki şimdi de bu ifadeyi doğrularcasına cihazın üç farklı ekran seçeneği ile gelebileceği söylendi. Buna göre Galaxy Note 3’ün ekranında Super AMOLED, LCD ve bükülebilir AMOLED olmak üzere üç farklı panel teknolojisi kullanılacak.

LCD ve Super AMOLED kabul edilebilir bir gelişme belki ancak bükülebilir AMOLED konusunda Samsung’un en azından Galaxy Note 3’te bir şeyler yapması beklenmiyordu. Bu gelişmenin altına yatan ise son dönemde Galaxy S4’ün satışlarındaki düşüş ve LG’nin bükülebilir AMOLED ekran konusundaki önemli çalışmaları yatıyor. Samsung, LG’den önce bu teknolojiye sahip bir cihazı satışa sunmak istemiş olabilir.

Bükülebilir AMOLED ekran deyince elbette ki esnek bir cihaz ile karşılaşacak değiliz. Bu ekran cihaza sağlamlık, hafiflik ve incelik konusunda avantajlar sağlayacak.

İlerleyen günlerde daha fazla gelişmenin ortaya çıkması muhtemel. Gelen bilgilerde Galaxy Note 3’ün Ağustos ayında üretim bandında görüneceği ve Eylül ayında da satışa sunulacağı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir