Nvidia Sürücülerinde Sorun Çıktı

AMD ekran kartlarının, sürücülerle ısınma problemi bazı bilgisayarlarda devam ederken, kullanıcı raporlarına göre bir patlak da Nvidia’dan geldi.

Bazı kullanıcılar 860M ve 960M mobil grafik işlemciler için yayımlanan en son sürücünün, ekran kartını tamamen kullanılamaz hale getirdiğini iddia ediyor. AMD Crimson sürücülerinden farklı olarak ise ısınma yerine birçok oyunun oynanamaz hale geldiği söyleniyor.

Nvidia mobil sürücüleri gerçekten sorunlu mu?

Kısacası bu sürücüyle ısınma problemi görülmediği halde birçok oyunda sıkıntılar oluşabiliyor. Sürücünün amacı Fallout 4 ve Call of Duty: Black Ops 3 gibi son dönem oyunları optimize etmekti. Bildirilen birkaç kullanıcı raporuna göre bu güncellemeyle yüksek FPS düşüşleri, oyun çökmeleri ve gözle görülür grafik hataları oluşmaya başlamış.

Hatta bazı kullanıcılara göre Windows, takılı Nvidia ekran kartını görmüyor, onun yerine entegre olan grafik işlemcisini kullanıyor. Nvidia resmi forumlarında yaklaşık 50 sayfalık bir şikayet bölümü var ancak Nvidiahenüz böyle bir problemin varlığını kabul etmiş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir