Playstation VR, Ne Kadar Olacak

 fiyatı hakkında açıklama!
Sony’nin kendi platformlarıyla uyumlu olarak gelecek Playstation VR’ın fiyatı merak konusuydu. Daha önce cihazın uygun bir fiyatla satışa çıkacağını söyleyen Sony’den bugün hakkında daha belirgin bir açıklama geldi.

Bloomberg’e açıklama yapan CEO’su Andrew House, net bir rakam söylemese de Playstation VR’ın yeni nesil konsol fiyatlarıyla aynı seviyede olacağını açıkladı.

Şu an 500 GB’lık standart bir PS4’ün 399 dolardan satıldığını düşünürsek, Playstation VR’ın da bu civarda bir fiyatla satışa çıkacağını kestirebiliriz.

Sanal gerçeklik tecrübesini konsollarında yaşamak isteyen oyuncular, bunun 2. bir konsol parası kadar daha harcarlar mı merak konusu. Sanal gerçeklik cihazlarının sahip olduğu donanımlar nedeniyle pahalı fiyatlarla gelecek olması da aslında normal bir durum.

Türkiye’de ne kadar olur?
House’un açıklamasını baz alırsak Türkiye’ye geldiğinde ortalama 1400-1500 TL arasında satılacaktır diyebiliriz. konsollarında olduğu gibi Playstation VR’ın da ithalatçı firma garantili olanları muhtemelen 100-150 TL daha olacaktır.

Kendisine özel 10 adet oyunla satışa çıkması planlanan Playstation VR, önümüzdeki yıl raflardaki yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir