Playstation VR, Ne Kadar Olacak

VR ı hakkında açıklama!
Sony'nin kendi platformlarıyla uyumlu olarak gelecek Playstation VR'ın fiyatı merak konusuydu. Daha önce cihazın uygun fiyatla satışa çıkacağını öyleyen Sony'den bugün fiyat hakkında daha belirgin bir açıklama geldi.

Bloomberg' açıklama yapan Sony 'su Andrew House, net bir rakam söylemese de Playstation VR'ın yeni nesil konsol fiyatlarıyla aynı seviyede olacağını açıkladı.

Şu an 500 GB'lık standart bir 'ün 399 dolardan satıldığını düşünürsek, Playstation VR'ın da bu civarda bir fiyatla satışa çıkacağını kestirebiliriz.

Sanal gerçeklik tecrübesini konsollarında yaşamak isteyen oyuncular, bunun için 2. bir konsol parası kadar daha harcarlar mı merak konusu. Sanal gerçeklik cihazlarının sahip olduğu donanımlar nedeniyle pahalı fiyatlarla gelecek olması da aslında normal bir durum.

'de ne kadar olur?
House'un açıklamasını baz alırsak Playstation VR Türkiye'ye geldiğinde ortalama 1400-1500 TL arasında satılacaktır diyebiliriz. PS4 konsollarında olduğu gibi Playstation VR'ın da ithalatçı firma garantili olanları muhtemelen 100-150 TL daha ucuz olacaktır.

Kendisine özel 10 adet oyunla satışa çıkması planlanan Playstation VR, önümüzdeki yıl raflardaki yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir