Samsung birçok uygulamasını iOS platformuna getiriyor

Samsung merkezli teknoloji blogu Sammobile sitesinde yayınlanan yeni bir rapora göre Güney Koreli üretici iOS platformuna birçok uygulama getirmeye hazırlanıyor. Samsung yetkilileri CES 2016 sonrası Gear S2 akıllı saate iOS desteğinin getirileceğini zaten doğrulamıştı. Ancak görünüşe bakılırsa Samsung bununla yetinmeyecek ve daha fazla uygulamayla iOS platformundaki ayak izini genişletmek istiyor.

Samsung’un iOS platformuna taşıyacağı uygulamaların başında fitness odaklı Gear Fit Manager ve S-Health uygulamaları geliyor. Güney Koreli şirket son dönemin popüler akımlarından giyilebilir cihaz kategorisine ilişkin uygulamaları iOS platformuna taşıyarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor.

Samsung ayrıca 18.4 inç ekrana sahip Galaxy View tabletle uyumlu Remote Control ve Family Square uygulamalarını da iOS platformuna taşımayı hedefliyor. Şirket bu sayede mutfak ve oturma odaları için en ideal tablet çözümü olan dev ekranlı Galaxy View’ı iOS platformunda iPad Pro’ya karşı daha ucuz bir alternatif çıkarmayı hedefliyor.

Level ses ürünleri ve Smart Camera kameranın yanı sıra Samsung’un iOS platformuna yeni bir arayüz getirmek istediği de raporda yer alan önemli noktalardan. Ancak rapora göre yıl sonuna kadar otuzdan fazla Samsung uygulamasını iOS platformunda görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir