Samsung, TV Skandalı İle Sallandı

Dünyanın en televizyon üreticilerinden biri olan Samsung, kısa süre önce büyük skandal sarsıldı. Televizyonlarının enerji tüketimi testlerinde hile yapıldığı iddia edilen Samsung, suçlamaları reddetti.

Avrupa’daki televizyon modellerinde yapılan resmi teslerde verimli görülen ancak ,AB destekli bağımsız kuruluş ComplianTV tarafından yapılan teslerde resmi testlerin aksi sonuçlar elde edilen Samsung TV modellerinde, hareket aydınlatma adınaki özelliğin hile amacıyla geliştirildiği iddia edildi.

Samsung televizyonlarında hile mi yaptı?
Samsung ise iddiaları reddederek hareket aydınlatma özelliğinin sahnelerde ekranın parlatılması ya da tam tersi yavaş sahnelerde parlaklığın azaltılması amacı geliştirildiğini belirtti.

Kısa süre önce Volkswagen’de yaşanan emisyon skandalına benzetilen olay sonucunda ne olacağıysa şimdilik bilinmiyor. Ancak şu an Samsung’un kesin olarak hile yaptığının söylenemediği çok açık. İlerleyen dönemde daha detaylı olarak araştırılması beklenen olay sonucunda, Samsung’un Volkswagen’e benzer şekilde ürün toplaması gündeme gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir