Şifre unutmaya kesin çözüm!

fft2mm2623727

şifre unutma derdini kökünden çözecek çok ilginç bir teknolojinin peşinde…

 

Amerikalı teknoloji devi Motorola, tüm şifreli işlemleri ve cep telefonlarını tamamen değiştirecek bir teknoloji geliştirdi. Yeni teknoloji sayesinde, elektronik kimlik tanımlama işlemlerinde sadece dövmeler ve haplar kullanılacak.
D11 etkinliğinde konuşan Motorola yetkililerinden Regina Dugan, LED, kablosuz iletişim anteni ve telefon alıcılarından oluşan, koluna işlenmiş bir dövme şeklindeki bir tanıttı. Dugan yaptığı açıklamada, vücuda yapışan devrelerin değiştirmeye gerek olmadan iki hafta dayandıklarını, sudan etkilenmemeleri için özel bir spreyle kaplanacaklarını belirtti. ilginç ayrıntı ise cihazın güç kaynağı: Dugan cihazın, hap şeklinde yutulan ve mide asidinden elektrik enerjisi üreterek vücut aracılığıyla ileten başka bir cihaz tarafından besleneceğini belirtiyor.
DARPA'nın başına geçen kadın yönetici olan ancak daha sonra Google üzerinden Motorola'ya transfer olan Regina Dugan, cihaz ve platform bolluğu yaşanan bugünlerde kimlik doğrulama işlemlerinin basitleştirilmesi gerektiğini belirtiyor. Ortalama bir bilgisayar kullanıcısının günde ortalama 39 kez şifreli giriş yapması gerektiğini söyleyen Dugan, son 40 yıldır özünde değişmeden kalan şifreleme sistemlerinin bu zorunluluktan kaynaklanan zaman kaybı sorunlarını çözmek için yeterli olmadığını, bunun için farklı bir yaklaşım geliştirmek gerektiğini de sözlerine ekliyor.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir