SLR Görünümlü Aynasız: A3000

Aynasız fotoğraf makineleri konusunda önemli çalışmaları bulunan Sony, dijital SLR görünümlü aynasız modeli A3000’i resmi olarak duyurdu.

Son yıllarda önemli bir atılım sergileyen fotoğraf makinesi kategorilerinden biri de aynasız (İngilizce’de Mirrorless) olarak bilinen modeller. Bu ürünlerin en önemli özelliği objektifi değiştirilebilir olmalarına karşın küçük gövdelerinin bulunması. Birçok markanın aynasız kategorisinde ürünleri bulunuyor. Sony de NEX ailesi ile birkaç yıldır bu alanda farklı modeller üretiyor.

Firmanın en yeni modeli olan A3000 ise temelde aynasız bir model olmasına karşın dijital SLR görünümüne sahip bir fotoğraf makinesi. Firmanın Alfa ailesi içinde konumlandırılan A3000 modeli 20.1 Megapiksel çözünürlük, APS-C boyutunda CMOS sensör, 16.000 maksimum ISO, 230.400 piksel LCD ekran ve 768.000 piksel dijital vizör gibi özelliklere sahip. Full HD video, manuel çekim modları, 15 farklı efekt, HDR gibi özellikleri bulunan fotoğraf makinesi Sony E-Mount bayonet sistemini destekliyor.

Mini bir dijital SLR olarak tanımlanabilecek olan A3000, 18-55 mm objektif seçeneği ile beraber Eylül ayının ortasından itibaren 400 Dolar fiyat etiketiyle yurtdışında satışa sunulacak.

sony_a3000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir