Star Wars Filmi Dijital Olmayacak

Star Wars efsanesinin 7. filmi Lost ve Fringe gibi diziler ile ünlü J.J Abrams tarafından yönetilecek. Yönetmen yeni filmde, önceki üçlemede kullanılan dijital kameralara yer vermeyecek.

Sinema ve bilim kurgu tarihinin kült serilerinden Star Wars, yedinci bölümü ile devam ediyor. Yeni bölümün yönetmenlik koltuğunda Lost, Fringe, Revolution gibi dizilerden tanıdığımız JJ Abrams oturuyor. Cnet’in haberine göre henüz yapım öncesi aşamasında olan yeni film, ilk üçlemede olduğu gibi klasik teknikler kullanılarak çekilecek. 35 mm film kameraları kullanılacak prodüksiyonda dijital kameralara yer verilmeyecek. 1999, 2002 ve 2005 yıllarında çekilen Star Wars I,II ve III tamamen dijital kameralar kullanılarak çekilmişti.

Yeni Star Wars üçlemesinin ilk filmi Star Wars VII’nin 2015 yılında vizyona girmesi bekleniyor. Star Wars VIII ve IX için ön görülen tarihler ise 2017 ve 2019 yılları. Yeni serinin yönetmeni JJ Abrams aynı zamanda oyun tarihinin unutulmazlarından Half-Life ve Portal filmlerinin de yapımcılığını üstleniyor.

star_wars

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir