Taşınabilir sihirli tahta Türkiye’de

Dünyanın 22 ülkesinde satış rekorları kırarak birçok farklı alanda kullanılan Sihirli Tahta Magic Whiteboard, Türkiye'de de satışa sunulmaya başlandı.

Taşınabilir sihirli tahta Türkiye'de

Kendinden statik özelliği sayesinde, duvar, cam, ahşap, metal gibi her yüzeye yapıştırılıp kolaylıkla çıkarılabilen Magic Whiteboard nerede olursanız olun saniyeler içinde rulodan tahta yaratabiliyorsunuz.

BBC'de Yayınlanan Yarışmadan İlham Aldılar

İngiltere'de oldukça popüler olan ve BBC kanalında yayınlanan Dragons' Den isimli girişimcilik programında beş yatırımcının dördünden yatırım alarak birinci seçilen ürünün Türkiye tek yetkili satış hakkını iki genç girişimci ortağın sahip olduğu EME Teknoloji şirketi aldı. Şirketin kurucu ortağı Ersin Mete Ertürk, “Magic Whiteboard dünyanın birçok ülkesinde satılan oldukça yenilikçi, çevre dostu ve tüketicinin sorununa çözüm sunan bir ürün. TV'de ürünü izlediğimiz anda satış haklarını almaya karar verdik ve hemen yetkililerle irtibata geçtik. Ancak bu hiç kolay olmadı. Altı aydan uzun bir süre onları ikna etmek zorunda kaldık. Türkiye'ye davet ettik, iş planımızı bile İngiltere'ye elden götürdük. Sonunda onları ikna etmeyi başardık.

Bugüne kadar offline satışlarda yakaladıkları başarıyı şimdi de online'da devam ettirmek istediklerini söyleyen Ertürk, “Magic Whiteboard oldukça pratik, eğlenceli, fonksiyonel ve benzerlerine göre daha ekonomik olması sebebiyle oldukça ilgi görüyor. Gerek devlet kurumlarından gerekse de özel şirketlerden kısa sürede birçok müşterimiz oluştu. Satışları online'a da çekerek daha da artırmayı ve insanların daha kolay ulaşabilmesini hedefledik. Genel olarak eğitim, sunum, toplantı, ekip çalışması, seminer gibi durumlarda kullanım için mükemmeldir.

Çocuklu Aileler de Tercih Ediyor

Ayrıca çocukların da gelişimi açısından son derece önemli. Bu yüzden birçok aile çocukları için tercih ediyor. Zaten işi online ortama taşımamız da müşterilerimizden gelen yoğun talepler neticesinde gerçekleşti. Şimdi online'da daha çok satış yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Magic Whiteboard, rulo şeklinde, 25 adet 60*80 cm ebadında statik yüklü yapraklardan oluşuyor. Statik özelliği sayesinde duvar, cam, metal, ahşap gibi istediğiniz yüzeye yapıştırabiliyor, sonra işiniz bitince kolayca çıkarıp katlayabiliyorsunuz. Üzerine yazı yazıp, silinebiliyor ve defalarca kullanılabiliyor. Bu da özellikle kağıtlı tahtalarla (flipchart) kıyaslandığında ciddi bir ekonomik avantaj sağlıyor. En şaşırtıcı özelliği ise ürünün bir pano gibi de kullanılabilmesi. Elinizdeki resim, not ve afişleri ilave hiçbir bant, raptiye vs. gerekmeden Magic Whiteboard'un üzerine yapıştırabiliyorsunuz.

Beyazın dışında, siyah, şeffaf ve çizgili gibi çeşitleri de bulunan ürün birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Eğitim, insan kaynakları ve danışmanlık şirketleri, anaokulu ve kreşler, dershaneler, kolejler, reklam ajansları, oteller, hastaneler, gazete ve yayınevleri, konferans merkezleri, mühendislik büroları, restaurant ve cafe'ler, spor kulüpleri ve devlet kurumları ürünün halen kullanıcıları arasında.

Ürün grubunun Türkiye'de bir benzerinin olmaması, basit, pratik ve taşınabilir oluşu ve ekonomik anlamda fayda sağlaması sebebiyle ilgi gördüğünü söyleyen Ertürk, “Biz müşteri tutkunu bir ekibiz. Kendimiz kullanmadığımız hiçbir şeyi müşteriye sunmayız. Bu anlamda bizler de ürünlerin en başından beri kullanıcısıyız. Bunu deneyimlemek çok önemli. Çünkü bizzat kullanıcı olduğunuzda her şeye müşterinin gözünden bakabiliyorsunuz.

Geçici Karartma İle Sıcaklara Çözüm

Ürün grubu içinde yer alan ve özellikle şu aralar havaların da çok sıcak olması sebebiyle satışları artan Magic Blackout ise, pratik bir ortam karartma ürünü. Ürünü cama yapıştırdığınızda içeri hiçbir şekilde güneş ışığı ve gün ışığı almıyor ve ortamı serin tutuyor. İşiniz bittiğinde ise kolayca çıkararak katlayabiliyorsunuz.

Ürünlerin en önemli özelliklerinin basitlik olduğunu belirten Ertürk, “Örneğin Magic Blackout. Şu aralar müşterilerimiz yatak odalarının camlarına, bebek odalarına, hatta arabaların arka camlarına bile güneşten korunmak için bu ürünü yapıştırıyor. Bunu yapıştırıp çıkarması saniyelerini alıyor ve dolayısıyla önemli bir problemini hızlıca çözmüş oluyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir