türkçe mirc

türkçe mirc,

Apple’nin kurucusu ve patronu Steve Jobs, uzun zamandır mücadele ettiği kansere yenik düşdü. Son zamanlarda sağlığının giderek kötüleşmesiyle çok sevdiği Apple’dan bile uzaklaşmak zorunda kalan Jobs, 56 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ölümünün ardından Apple tarafından yapılan açıklamada; Steve Jobs’un zekası, arzusu ve enerjisinin, hayatımızı zenginleştiren ve geliştiren binlerce yeniliğin yaratıcısı ve dünyanın da teknoloji açısından Jobs sayesinde ölçülemeyecek kadar büyük gelişmeye sahne olduğu belirtildi.

Apple, Jobs’un iPhone ve iPad ile yaptığı patlamadan sonra 2011’de Exxon Mobil’i ekarte ederek dünyanın en değerli şirketi unvanını kazandı.
Eylül 1997’de 7.1 milyar dolar olan Apple’nın geliri, bu yıl 65.2 milyar dolara yükseldi. Hayatı boyunca, programlama, müzik ve telefon sanayisinde devrim yaratan bilgisayar ürünlerinin beyni olan Jobs; ölümünün ardından da yıllarca Apple’nın piyasasının devam etmesine yeticek kadar ürünü de miras olarak bırakdı.

Uzmanlara göre, ölümünden önce Jobs’un, Apple mühendislerinin yeni iPod, iPhone, iPad ve Macbook geliştirmelerine yeterli özellikleri şirket çalışanlarına sağladı.

Apple’ın efsane dehasının üretim hattında en az dört yıl yetecek ve içlerinde iCloud projesinin de bulunduğu önemli fikirlerini şirketteki yakın çevresine anlattığı belirtildi.Apple yötenicilerinin, Jobs’un ideallerinden biri olan, California Cupertino’da şirketin şu anki merkezinin yakınına 12 bin çalışanı içine alacak bir şirket üssünün yapımının kabul edilmesi için büyük mücadele verdiği duyuruldu.Ayrıca iPod, iPhone, iPad ve Macbook ürünlerinin güncellenmiş ve geliştirilmiş yeni versiyonlarının üretimine büyük önem verildiği belirtiliyor.

Steve Jobs’un, ölümünün ardında da,bırakdığı fikir mirasıyla hayatı boyunca göz bebeği olan Apple’nın Ruhani lideri olmaya devam edeceğe benziyor.

türkçe mirc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir