türkçe mirc

türkçe mirc,

Sanal ortamda video üretip yayınlamak gün geçdikçe internet kullanıcıları için yeni bir kazanç kaynağı olmaya başladı. Dosya indirmeye gerek duyulmadan,veri akışıyla izlenen videoların internete hızlı bir giriş yapmasının ardından, müzik, program bölümleri, araç gereç görüntülü kullanım kılavuzları hatta makyaj yapmanın püf noktalarına kadar paylaşılan binlerce video sayesinde bir panayır yerini andıran siteler gitgide yaygınlaşmaya başladı. Globalleşen dünyada iş bulmak için rekabet giderek artarken, pek çok genç internetin getirdiği nimetlerinden yararlanıp, kendilerine sanal alemde kariyer yapma çabasındalar.
Youtube’un ayda 500 milyon kullanıcıya ulaştığı ve sadece video üzerine kurulmuş en büyük site olduğu bir gerçekken, pazarlamacılar da burada oluşan kitlelere yöneliyorlar. Youtube, DailyMation, Blip.tv reklam verenleri en güzel içeriği sunmaya çekerken;video ve resimli reklamlardan edindikleri kazancın bir kısmını da üretenlere aktarıyorlar. Sadece Youtube, 2007’den bu yana en çok tıklanan amatör içeriği oluşturan 20 bin video üreticisine milyonlarca dolar ödedi.Reklamcıların ödediği fiyatlar videoların popülaritesine ve niteliğine göre değişiyor.

Video tasarımcıları,1000 kez açılan bir video için 20 dolarak kadar ücret alıyor.
Youtube, 2010’a kadar reklam gelirinden ayda bin doların üzerinde kazanan ortaklarının sayısında %300 artış olduğunu bildirdi. Bu kadar yüksek artışın olmasındaki temel nedenlerden birinin de İnternet ortamındaki yapımcıların menajer, müdür, pazar kaygısı olmadan çalışma fırsatı olduğu belirtiliyor.

Kazancın tek kaynağı reklamlar değil. Bazı video yapımcıları büyük şirketlerle büyük meblağlara varan sponsorluk anlaşmaları yapabiliyor. Büyük markalar, şahısların uzmanlar kadar, görüşlerine güvenebileceklerini düşündükleri kişilere de kulak verdiğini göz ardı etmiyorlar. Örneğin YouTube, genç kızların yaşıtlarına, ne giydiklerini, nereden aldıklarını, belirli bir modayı nasıl uygulayacaklarını anlattıkları video bloglarıylarla dolu.
İnternette video reklamları gelişip, satışa yönelik altyapılar daha iyi planlanmış duruma geldikçe, giderek daha çok kişinin aradığı çıkışı kendi internet videolarıyla yakalayabileceğini düşünülüyor. Bu da sanal bir dünya yaratılmasına ön ayak oluyor. Ve bu ortamın televizyonun yerini alabiliceği düşünülüyor.

Birçoğunuz internetten meşhur olan şarkıcı yada oyuncuları biliyorsunuzdur.Bu kadar çok örnek varken, şöhrete giden yolun artık uzun ve meşakatli değil,sadece bir tık uzağınızda olduğu da aşikar. Kazanabiliceğiniz para her zaman manşetlere çıkıcak ölçüde olmayabilir. Ama işinizi bırakıp, evinizde hayranlarınızla birlikde olmak için vakit ayırmaya yeter.

türkçe mirc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir