Üniversiteli gençlerin yerli sosyal ağı: Ayneen

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde öğrenim gören bir grup öğrencinin bir araya gelerek kurduğu “Ayneen” isimli sosyal ağ kısa sürede oldukça ilgi görmeye başladı. Öğrencilerin kurarken güvenli, hızlı ve gerçekten Üniversite öğrencilerine hitap eden bir platform olmasını istediği Ayneen hedefine ulaşacak gibi görünüyor.

Yayına başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen Hakan Hepcan ve Odun Herif gibi internet fenomenlerinin de doğrulanmış oluşturduğu ve desteklediği mecra geniş çaplı şirketlerin de katılımıyla daha da büyüyor. “Henüz fenomen olamadınız mı? Burası sizin için bir şans.” sloganıyla diğer platformlarda adını duyuran Ayneen, aynı zamanda kullanıcılara kendilerini kanıtlayabilecekleri bir platform olduğunu vurguluyor.

1452027921_ayneen.jpg

Ayneen’de herhangi bir metin veya fotoğraf paylaşımının yanı sıra dinlediğiniz müziği, gittiğiniz mekanı, izlediğiniz filmi ve ruh halinizi bir durum olarak paylaşabiliyorsunuz. Eğer bir şarkı paylaşmak ve takipçilerinizin dinlemesini istiyorsanız Ayneen’de SoundCloud entegrasyonu bulunuyor. Şarkının SoundCloud linkini paylaştığınızda otomatik olarak platformda SoundCloud oynatıcısı çıkıyor ve takipçileriniz başka bir sekmeye geçme ihtiyacı duymadan şarkıyı aynı sekme içinde SoundCloud üzerinden dinleyebiliyorlar.

Şimdilik Ayneen.com adresinden ve Android üzerinden erişime açık olan Ayneen’in iOS henüz bulunmasa da cihazlarınızda erişmek için internet tarayıcınızdan Ayneen’ giriş yapabilirsiniz. İlk verilere göre Ayneen kısa bir süre içinde 5000 kayıtlı kullanıcıya erişmiş durumda.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir