…Ve Nokia geri döndü!

fft2mm3753216
“Artık bitti” denilen Nokia'nın Windows Phone ve Lumia cepleri ile geldiği nokta, göz kamaştırıyor!
okia bir zamanlar telefon piyasasının yarısından fazlasını kontrol eden bir devdi. Ancak Symbian işletim sistemi ve Android karşısında dayanamadı ve sonunda firmanın 'ta satılmasına kadar gelen süreç başlamış oldu.
Ancak Nokia'nın üçüncü çeyrek için açıkladığı rakamlar, Windows Phone ile beraber markanın yeniden yükselişe geçtiğini doğruluyor. Üçüncü çeyrekte 8 milyon adet Lumia telefon satan Nokia böylece Windows Phone eko sistemine büyük güç katmış oldu.
Nokia ikinci çeyrekte ise 7.4 milyon Lumia satışı gerçekleştirmişti. Bu rakamlar, geçen yılın aynı dönemine göre ise iki kat artış anlamına geliyor.
Nokia aynı zamanda dünyadaki tüm Windows Phone satışlarının yüzde 89'unu gerçekleştiriyor. HTC yüzde 7,7 ile ikinci sırada geliyor. ise yüzde 1,8 ile üçüncü sırada yer alıyor.
Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınma işlemleri tamamlandığında, 2014 başından itibaren telefon satışlarının çok daha fazla artması bekleniyor. Nokia'nın satın alınmasından sonra HTC'nin Windows Phone telefonlardan uzaklaşacağını açıklamasının da bunda etkisi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir