Vestel de akıllı telefon pazarına girdi

Vestel’in Türk tasarımı akıllı telefonu Berlin IFA’da yüzünü gösterdi.

Vestel akıllı telefon üretti:vestphone

 

Üç farklı prototipin tanıtımını yapan Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Hedefimiz dünyada ilk 5’e girmek” dedi

Vestel, Avrupa’nın en büyük tüketici fuarı Berlin IFA’da, 1.5 yıldır üzerinde çalıştığı yüzde 100 Türk tasarımı akıllı telefon ailesini görücüye çıkardı. Fuarda Android işletim sistemli 4.3”, 4.7” ve 5” ekranlı üç farklı çalışan prototipi sergileyen Vestel’in İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan dünyada ilk 5’e giremeyecekleri bir alanda iş yapmayacaklarını belirtti.

Televizyon üretiminde 10 milyon adet ile dünya dördüncüsü olduklarına dikkat çeken Erdoğan, “Akıllı telefonda da birkaç yüz bin üretip kenara çekilmeyeceğiz. Milyonlarca üreteceğiz” dedi.

vestel android telefon

vestel android telefon

Erdoğan’ın verdiği bilgiye göre şu an için ismi belli olmayan Vestel akıllı telefon ailesi orta ve üst segmentte ürünler barındıracak. Firmanın Manisa fabrikasında aralık ayında seri üretime başlanacak ve ocak ayında akıllı telefonlar raflarda yerlerini almış olacak. Turan Erdoğan şu an için telefonların fiyatını açıklamazken her alanda Uzakdoğu firmalarıyla rekabet ettiklerini bunun için akıllı telefonda da rekabette sorun çekmeyeceklerini ifade etti.

İHRAÇ DA EDİLECEK

Erdoğan, çok büyük rakipler olmasına rağmen akıllı telefon ihracatı için Avrupa, Güney Amerika ve Ortadoğu ülkeleriyle görüşmelere başladıklarını da söyledi. Vestel akıllı telefon kullanıcıları V Store’dan söz konusu uygulamaları indirebilecek.

“DEVLET DESTEĞİ ÖNEMLİ TEŞVİK İÇİN GÖRÜŞÜYORUZ”

Erdoğan, üretimde devlet desteğinin çok önemli olduğunu belirterek, “Teşvik için çeşitli görüşmelerimiz oldu. Şu anda da devam ediyor” diye konuştu.

“YAĞLI GÜREŞ OYUNU ÜRETEBİLİRİZ”

İnsanları cezbetmek için lokal bir esintiye de ihtiyaç duyulduğunu belirten Erdoğan, “Akıllı televizyonda imsak saatleri uygulamamız çok beğenildi. Telefon için de mesela bir yağlı güreş oyunu üretebiliriz’ diye konuştu.

8 MEGAPİKSEL 2 KAMERA

Üç telefondan 5 inçlik Vestel HL50 akıllı telefon ailenin en üst segmentteki temsilcisi. 1.2 GHz dört çekirdekli işlemciye sahip, ön tarafında 2 megapiksellik arka tarafında ise 8 megapiksellik iki kamera bulunuyor. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışıyor, HD görüntü kalitesine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir