Windows 8.1 RTM’den Yeni Görsel Efektler

Microsoft’un büyük yenilikler yaparak özellikle dokunmatik ekranlı cihazlara odaklandığı yeni işletim sistemi Windows 8, beğenilen özelliklere sahip olsa da, pek çok eleştiri de almıştı.

Eleştirilen bazı noktaların düzeltildiği ve daha iyi bir seviyeye getirildiği belirtilen Windows 8.1’in RTM sürümünden yeni görseller gelmeye başladı.

25 Ağustos tarihinde Surface’ten alınan ekran görüntülerinde, Windows 8.1’in en son sürümü kullanılıyor. Yenilenen kilit ekranı görüntüleri, bir boy büyüyen modern arayüzdeki kutular ve masaüstündeki görev çubuğuna eklenen başlat butonu, Windows 8.1’de görülen en büyük yenilikler. Tabi yenilikler sadece bunlarla sınırlı değil.

Modern arayüzdeki renk seçeneklerini çoğaltan firma, özelleştirme konusunda daha çok çalışmış gibi. Ayrıca Windows 8.1’de “Denetim Masası”na gitmek zorunda kalmadan, artık cihazınızın tüm ayarlarına giriş ekranındaki arayüzünde “Ayarlar” bölümünden ulaşabileceksiniz.

Windows Vista’dan beri standart masaüstü görünümünde pek değişikliğe gitmeyen Microsoft, 8.1’de de standart masaüstü görünümünde çok fazla değişikliğe gitmiyor.
Windows 8’e sahip olan her cihaza ücretsiz güncelleme olarak gelecek Windows 8.1, 17 Ekim’de merhaba diyecek.

windows-81

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir