Ascend p6’nın Türkiye Fiyatı!

Huawei’nin hazırladığı dünyanın ince HD ekranlı telefonu Ascend P6’nın Türkiye lansmanı yapıldı. Türkiye fiyatı belli olan ürün, uygun fiyatıyla dikkat çekecek.

Geçtiğimiz haftalarda global pazar için tanıtılan Huawei Ascend P6,ülkemizde de dün düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Huawei, bu modeliyledünyanın ince akıllı telefonunun sahibi olmayı başarıyor. Ayrıca model,şıklığıyla da göz dolduruyor.

Sadece 6.18 mm inceliğinde olan Huawei Ascend P6, firmanın kendi ürettiği K3V2 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci ARM Cortex A9 mimarisini kullanan 4 çekirdekten gücünü alıyor 1.5 GHz hızında çalışıyor.

Üst segmentte 2 GB RAM kullananlar arasına katılan Huawei, P6modelinde 4.7 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde IPS ekrana yer veriyor. 720p ekran ile donanımını 1080p kadar yormayan Huawei P6’nın, ortalamanın üzerinde bir performans sunması bekleniyor. Kullanılan ekran panelinin renk dengesi ve görüş açısı ise izlenimlerimize göre oldukça başarılı.

Android 4.2.2 Jelly Bean Huawei’nin Emotion arayüzünü kullananAscend P6, Ascend Mate’e benzer bir arayüz deneyimi sunsa da, pek çok farklı temayla farklılaşıyor.

Çift SIM girişi olan telefonun SIM giriş alanlarının yandaki alüminyumalaşımın modellerini andırdığı gözlemlenen Ascend P6’nın, yan kıvrımları da oldukça benzer. Yine aynı şekilde arka kısımda kameranın yerleşimi de benzeyenler arasındaki yerini alıyor.

Yukarıda da dediğimiz gibi sadece 6.18 mm inceliğindeki akıllı telefon, 120 gram gibi oldukça hafif bir ağırlığa sahip. Pek çok orta – giriş segment modelden daha da hafif olan üst seviye model, ciddi bir tasarım başarısını elinde bulunduruyor.

Bu kadar ince yapısının içerisinde 8 GB’lık dahili hafıza artırılabilir hafıza desteği, 2000 mAh batarya, 8 megapiksel çözünürlüğünde f 2.0genişliğine sahip BSI sensörlü kamera, 1080p video kaydı gibi özellikler sığdıran P6, ayrıca 5 Megapiksellik ön kamerasıyla da beğeni topluyor.

Ülkemizde Eylül ayı içerisinde satışa sunulacak olan Huawei Ascend P6, ülkemizde peşin olarak 999 TL’ye alınabilecek. Uygun fiyatıyla dikkat çeken telefon, piyasadaki rekabeti artıracak.

gsmarena

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir