Xperia Z ve Xperia Z Ultra ekran karşılaştırması

1376732854_1

Sony, Xperia Z Ultra ile ekran noktasında bir hayli ilerleme kaydetti.

 

Sony'nin dört çekirdek işlemcili ilk telefonu olan Xperia Z, ocak ayında düzenlenen CES 2013 etkinliğinde resmiyet kazanmış, özellikle sunduğu tasarım ve su geçirmezlik özelliği ile dünyasının fark yaratan modellerinden biri olmuştu. Fark oluşturan özelliklerin yanı ıra Xperia Z'de yer alan Snapdragon S4 Pro'nun 2012 yılına ait bir olması ve telefonda konumlandırılan Full HD çözünürlüklü TFT LCD ekran eleştiri oklarını üzerine çekmişti. İnç başına 441ppi yoğunluk sunan ekranın renkleri olduğunda daha mat göstermesi ve parlaklık seviyesinin yeterli olmaması sebebiyle Xperia Z ekran noktasında rakiplerinin gerisinde kalmıştı.

Yılın ikinci yarısına gelindiğinde ise Xperia Z Ultra ile mobil dünyasının güçlü modellerinden birine imza atan Sony, Xperia Z'de eleştiri alan detayları da rafa kaldırmıştı. 6.44-inçlik Full HD ekrana sahip telefonda inç başına 344 ppi yoğunluk yer almasına rağmen, söz konusu panelde yer alan Triluminos teknolojisi sayesinde gerçeğe en yakın renklerin görüntülenmesi sağlandı. Sony'nin sağladığı gelişim sadece ekranla sınırlı kalmadı, Japon üretici işlemci tarafında da Snapdragon 800 çözümüne yer vererek, performans noktasında üst sınırı belirleyen üretici oldu.

Altta ve sonraki sayfalarda yer alan görsellerde Xperia Z ve Xperia Z Ultra modellerinde yer alan ekranların bir karşılaştırması yapılıyor. Xperia Z Ultra'nın görüntüleme noktasında rakibinin bir hayli önünde olduğu net bir şekilde görülüyor.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir