Yerde Bulduğu 10 Bin Liralık Altını Sahibine Teslim Etti

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, pazarda sebze satarak geçimini sağlayan 30 yaşındaki Bilal Acar, yerde bulduğu içerisinde 10 bin lira değerinde altın olan çantayı, 8 gün sonra ulaştığı sahibi Halil Yavuz’ teslim etti.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, pazarda sebze satarak geçimini sağlayan 30 yaşındaki Bilal Acar, yerde bulduğu içerisinde 10 bin lira değerinde altın olan çantayı, 8 gün sonra ulaştığı sahibi Halil Yavuz’ teslim etti. Çantayı sahibine teslim eden Bilal Acar, Allah bana verecekse helalinden olsun. Kiracıyım çok ihtiyacım vardı ama el süremedim, şimdi rahat uyuyabilirim dedi.

İlçe merkezindeki semt pazarında çalışan Bilal Acar, 8 gün önce Hayvanat Mahallesi’nde yolda yürürken bir çanta buldu. Çantayı açan Acar, içerisinde 3 altın bilezik, altın kolye çeyrek altın olduğunu görünce çantayı alarak evine gitti. Bilal Acar, çantanın içinde bulunan nüfus cüzdanını alarak nüfus müdürlüğüne başvurdu. Acar, nüfus müdürlüğünden aldığı adresle, piyasa değeri 10 bin lira olan altınları, sahibi inşaat işçisi Halil Yavuz’ ulaştırmak için onu aradı.

İNSANLIK ÖLMEMİŞ

Halil Yavuz ile buluşan Bilal Acar, çantayı içerisinde bulunan altınları sahibi Yavuz’ teslim etti. Altınlarına yeniden kavuştuğu için sevinen Halil Yavuz, Bilal Acar teşekkür ederek, Oğlumu evlendirmek için altınları aldım. Düğüne iki gün kala eşimle bir taziye ziyaretine gittik, gelin için aldığımız altınlar evde kalmasın diye eşim çantasına koydu. Taziye ziyareti dönüşü eşim çantasını otomobile binerken düşürdü. Kayıp altınları aradık bulamadık, geline karşı mahcup olmamak için borç ederek tekrar altın aldım. Kayıp altınlardan umudumu kesmişken bu arkadaş bize ulaşarak çantanın kendisinde olduğunu söyledi. Çok mutlu oldum. Altınları bulan arkadaş kiracı olup kirasını veremeyecek durumda olmasına rağmen altınları bize teslim etmesi dürüstlüktür. Demek ki bu zamanda insanlık ölmemiş diye konuştu.

ALLAH HELALİNDEN VERSİN

Çantadaki altını bulan Bilal Acar ise Allah verecekse helalinden versin diyerek, şunları söyledi Çantayı caddede buldum. Çantayı alıp eve gittim açınca önce küçük altını fark ettim, sonra diğer altınları da gördüm. Bir hafta boyunca sahibini bulmak için uğraştım. Çantada bulunan kimlikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek çanta sahibinin adresini tespit etmeye çalıştım. İlçe nüfus müdürlüğünden aldığım adrese gittim, altınları sahibine teslim ettim. Sahibine ulaşmasaydım devletin kurumlarına teslim edecektim. Allah bana verecekse helalinden versin. Kiracıyım çok ihtiyacım vardı ama el süremedim şimdi rahat uyuyabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir