Galaxy Gear İlkkez Görüntülendi

Samsung’un 4 Eylül’de tanıtacağı yeni akıllı saati Gear’ın ilk defa canlı fotoğrafları paylaşıldı. Bakalım yeni bir devri başlatacak olan saatin tasarımı nasılmış?

Samsung’un Note 3 modeliyle beraber tanıtacağı yeni akıllı saati Gear, Berlin’de düzenlenecek IFA fuarından önce Unpacked 2 etkinliğinde görücüye çıkacak.Daha önce teknik özellikleri ve kurulum yazılımının sızdırıldığı haberi buradan paylaştığımız Gear’ın, bu sefer de fotoğrafları ortaya çıktı.

Android Jelly Bean işletim sistemi üzerine, saatler için geliştirilen yeni bir arayüz dahil eden Samsung, ayrıca S Voice ve S Health gibi uygulamaları da Gear içerisine dahil etmiş gibi görünüyor.Görseller ile ilgli haberi yapan kaynağın verdiği bilgilere göre 3 inç büyüklüğünde OLED ekranın kullanıldığı cihaz, kolda çok da büyük gözükmüyor.

WiFi, NFC ve düşük güç tüketimli Bluetooth 4.0 bağlantılarını kullanacak olan Gear, iddialara göre 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 8 GB dahili depolama ve 4 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olacak. Yoğun kullanımda 10 saat pil süresine sahip olacağı söylenen cihaz hakkında daha net bilgiler için 2 gün daha beklememiz gerekiyor. 4 Eylül‘de tanıtılacak olan Galaxy Gear ile ilgili bilgileri yakında bu adresten bulabilirsiniz.

gsmarena

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir