Paylaşılan Foto Albümü Facebook’ta!

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook yeniliklere devam ediyor. Sosyal ağa eklenen son özellik, birden fazla kullanıcıya ortak albüm oluşturma şansı veren “paylaşılan foto albümü” oldu.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’a yeni bir özellik daha eklendi. “Paylaşılan Foto Albümü” olarak adlandırılan özellik birden fazla kullanıcıya aynı albüm altında fotoğraflarını toplama ve yayınlama şansı sunuyor. Yeni özellik ile bir kullanıcı “paylaşılan foto albümü” yaratarak albüme fotoğraf ekleyebilecek “50 katkıda bulunan kişi” belirleyebiliyor. Bu kişiler de albüm yaratıcısı gibi fotoğraflarını paylaşılan albüme ekleyebiliyorlar. Her kişi için eklenebilecek maksimum fotoğraf sayısı 200 ile sınırlı tutuluyor. Bu rakamın gelecekte yükselebileceği de verile bilgiler arasında.

Paylaşılan foto albümü özelliğinin kalabalık grupların katıldığı kamplar, geziler, düğünler, partiler gibi organizasyonlar ve aile buluşmaları fotoğraflarını bir arada toplamak için faydalı olacağı düşünülüyor. Paylaşılan foto albümü için; “genel”, “sadece katkıda bulunalar”, ve “katkıda bulunanların arkadaşları” olmak üzere üç güvenlik seçeneği sunuluyor. Albüm özelliklerinin kontrolü ise albüm yaratıcısında toplanıyor. Pazartesi günü kullanıma sunulan yeni özellik bir süre için Facebook’u İngilizce kullanan küçük bir grup tarafından denenecek ve daha sonra tüm hesaplar için aktif hale gelecek.

shared-album

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir